10 otázek pro : Barbora Dvořáková

"Korfbal hrát a dívat se, je něco úplně jiného, přičemž lepší je to první."

Jméno a přijmení: Barbora Dvořáková

Datum narození: 22.10. 1986

Zaměstnání: student - Molekulární biologie a genetika

Zájmy a koníčky: korfbal a jiné potrhlé hry, skaut, keramika, knížky, výtvarno..

Otázky a odpovědi:

1)    Kdy a kde jsi se poprvé setkala s korfbalem?

Asi v 5. třídě na základce jsme v tělocviku hráli smíšenou hru na dva koše, kde byli nějací obránci a útočníci, V té době mi to přišlo jak basket, který jsem hrála. V 15, když už jsem závodně nic nedělala, jsem se domluvila s Gabčou, že bych mohla zkusit korfbal(tak to můžete svést všechno na ni :)

2)    Jak dlouho korfbal aktivně hraješ?

Aktivně asi od prváku na gymplu.

3)   Co tě na korfbale nejvíc zaujalo a čím ti připadá výjimečný?

Ze začátku mi přišel děsně složitý, proto jsem se ho asi chtěla naučit. Taky to, že nezáleží jen na vás, jak zápas dopadne, ale musíte působit jako tým, nejlépe i mimo hřiště.

4)    Co ti korfbal přináší?

Kromě poznání nádražních hal a tělocvičen České republiky, hlavně plno přátel, zábavu a odreagování se. Život s „nálepkou" toho že hraju  podivnou hru s legračním názvem.

5)    Jaký je tvůj nejlepší korfbalový zážitek?

Budu se asi opakovat, ale je to Mistrovství světa, ta atmosféra byla super.

6)    Naopak je nějaký zážitek, na který nerada vzpomínáš?

Nejhorší asi je, když se někdo zraní. Není to totiž jen o pokaženým zápase, ale době kdy musíte jen čekat než se to zlepší.

7)    Je nějaký koš, na který nejvíc vzpomínáš?

Z těch co dostanu se snažím poučit(ale asi budu muset změnit taktiku), jinak doufám že ještě nějaký důležitý příjde

8)    Máš nějaký cíl, kterého by jsi chtěla v korfbale dosáhnout?

Chtěla bych, aby mě korfbal pořád bavil a abych ho mohla ještě dlouho hrát

9)    Co očekáváš od letošní sezóny?

Že se budeme zlepšovat a dotáhneme to na lepší umístění v tabulce než jsme teď, držet palce budu i Áčku a dorostencům. Doufám taky, že se žáčci dají dohromady, pořádně natrénujou a příští rok to všem natřou.

10)    Co bys vzkázala nekorfbalovému lidu?

Korfbal hrát a dívat se, je něco úplně jiného, přičemž lepší je to první.

Vydáno: 31.1. 2008 01:00