10 otázek pro : Eliška Jonáková

Co nám na sebe prozradila Eliška?  Korfbal "je určitě výjimečný tím, že ženská pomáhá chlapovi a chlap ženské."

Jméno a přijmení: Eliška Jonáková

Datum narození: 20.8. 1985

Zaměstnání: student VUT FAST Brno

Zájmy a koníčky: veškerý sport, zewling a hudba

Otázky a odpovědi:

1)    Kdy a kde jsi se poprvé setkala s korfbalem?

Poprvé to bylo na  základní škole. Myslím, že v páté třídě, když mě Miruška nalákala a poprvé vzala na trénink, abych to omrkla. Jenže v té době mě zatím tento sport nějak nenadchl. O rok  později jsem to zkusila znova a povedlo se. U  tohoto super sportu jsem zůstala dodnes.

2)    Jak dlouho korfbal aktivně hraješ?

Noooo, letos to už je moje jedenáctá sezóna

3)   Co tě na korfbale nejvíc zaujalo a čím ti připadá výjimečný?

Korfbal mě zaujal především kolektivním duchem, to že  koš bez pomocí spoluhráčů nejde dát. Dále jsem zde poznala mnoho dobrých přátel a kamarádu, na které se mohu spolehnout, jak ve sportovním tak osobním životě. A taky je určitě výjimečný tím, že ženská pomáhá chlapovi a chlap ženské.

4)    Co ti korfbal přináší?

Super odreagování od všeho, co mi leze zrovna na nervy a hlavně taky super lidi kolem sebe, který mám ráda.

5)    Jaký je tvůj nejlepší korfbalový zážitek?

Zážitků je spousta, ale asi nejlepší a největší událostí moji korfbalové činnosti bylo MS v Brně. Byla to nová zkušenost, za kterou jsem vděčná. Atmosféra byla vynikající jak pro hráče, tak pro diváky. Asi se už u nás nebude hned tak brzy opakovat. Takže kdo se nezúčastnil, tak zaváhal.

6)    Naopak je nějaký zážitek, na který nerada vzpomínáš?

Já myslí, že žádnou takovou vzpomínku nemám, většinou převažují ty lepší, tak na špatný se zapomíná.

7)    Je nějaký koš, na který nejvíc vzpomínáš?

Asi ani není žádný speciální koš, který jsem dala. Jsem ráda za každý, který dám a hlavně když přispěje k výhře celého zápasu.

8)    Máš nějaký cíl, kterého by jsi chtěla v korfbale dosáhnout?

Tak určitě bych si přála vyhrát ČKE a taky co nejlépe mými výkony pomáhat jak brněnskému týmu, tak repre.

9)    Co očekáváš od letošní sezóny?

Bylo by fajn zopakovat alespoň výkon z minulé sezóny, kdy jsme skončili druhý. A tajně doufám, že by jsme to mohli dotáhnout i na nejvyšší příčku.

10)    Co bys vzkázala nekorfbalovému lidu?

Lidi neodsuzujte tenhle sport, když vůbec nevíte, co všecko přináší. Nejprve si to přijďte vyzkoušet a nebo alespoň zkouknout a pak suďte. Ať víte o co přicházíte.

Vydáno: 6.3. 2008 12:00