10 otázek pro : Eva Kejdušová

Co nám na sebe prozradila Eva? Nejlepší zážitek? Aktuálně vítězí rozlučkové překvapení, co jste mi připravili před mým posledním zápasem letošní sezóny....   Snad nám bude Evča přispívat na stránky i od tulipánů.

Jméno a přijmení: Eva Kejdušová

Datum narození: 11. 4. 1985

Zaměstnání: student - zahradní architektura

Zájmy a koníčky: společenské hry, výtvarné činnosti, pes Marty, chipsy,...

Otázky a odpovědi:

1)    Kdy a kde jsi se poprvé setkala s korfbalem?

Dá se říci, že na internetu. Když jsem v 16ti letech přestala hrát basketbal, hledala jsem nějaký sport, který by bylo možné začít hrát na úrovni i v relativně pozdějším věku. Na internetu jsem narazila na stránky brněnského korfbalového klubu, přišla se podívat na trénink a bylo rozhodnuto.

2)    Jak dlouho korfbal aktivně hraješ?

Sedmým rokem.

3)   Co tě na korfbale nejvíc zaujalo a čím ti připadá výjimečný?

Korfbal je neuvěřitelně kolektivní sport. Sebelepší jedinec se bez spolupráce ostatních hráčů nemá vůbec šanci prosadit. Samozřejmě k té kolektivnosti přispívá i fakt, že hrají kluci a holky dohromady, což dělá korfbal korfbalem.

4)    Co ti korfbal přináší?

Skvělou životní náplň, nejlepší kamarády, lásku a zajímavé téma k hovorům s nezasvěcenými.

5)    Jaký je tvůj nejlepší korfbalový zážitek?

Aktuálně vítězí rozlučkové překvapení, co jste mi připravili před mým posledním zápasem letošní sezóny. Snažila jsem se to maskovat, ale nyní přiznávám, že když jsem rozbalila tu fotku, vyhrkly mi slzy do očí.

6)    Naopak je nějaký zážitek, na který nerada vzpomínáš?

Ze známých důvodů na chatu na Slovensku :-))

7)    Je nějaký koš, na který nejvíc vzpomínáš?

Teď pro mě mají největší cenu 2 koše z posledního zápasu s Prostějovem (1 z volného hodu a 1 po „kofole"). V této sezóně byly totiž mé poslední, tak si je chci dlouho pamatovat.

8)    Máš nějaký cíl, kterého by jsi chtěla v korfbale dosáhnout?

Alespoň jedenkrát bych se chtěla stát mistrem ČR v extralize. Jinak doufám, že mi nic (zranění, děti, práce,...) nezabrání v tom, abych hrála korfbal ještě hooodně dlouho.

9)    Co očekáváš od letošní sezóny?

Doufám, že budu mít příležitost přijet z Holandska fandit na finále a uvidím tam Brno vyhrát.

10)    Co bys vzkázala nekorfbalovému lidu?

Korfbal nejsou jen společné sprchy, je to taky sport!!!

Vydáno: 19.12. 2007 01:00