10 otázek pro : Gabriela Modlitbová

Kdy začala hrát? Na co vzpomíná? Co čeká od letošní sezony? A mnoho dalšího ...

Jméno a přijmení: Gabriela Modlitbová

Datum narození: 30.8.1979

Zaměstnání: asistentka ČAK Brno

Zájmy a koníčky: korfbal

Otázky a odpovědi:

1)    Kdy a kde jsi se poprvé setkala s korfbalem?

Mé první setkání bylo na základní škole, na které byl korfbal jako ukázkový sport. Tenkrát hrálo Brno přátelský zápas s týmem z Holandska. Byla to neuvěřitelná podívaná

2)    Jak dlouho korfbal aktivně hraješ?

Hraju už dlouho ...... 14 let

3)   Co tě na korfbale nejvíc zaujalo a čím ti připadá výjimečný?

Jak už jsem psala byla to neuvěřitelná podívaná ... korfbal mě zaujal na první pohled. Viděla jsem nový sport, který je rychlý, odlišný, bez faulů - líbila se mi celková spolupráce týmu a hlavně to, že je to smíšená hra, a tím je výjimečný.

4)    Co ti korfbal přináší?

Krásný zážitek .... tak jako v jiných sportech. Ale hlavně nejlepší přátelé, které díky korfbalu mám.

5)    Jaký je tvůj nejlepší korfbalový zážitek?

Mistři republiky v dorostu, tenkrát ještě v záloze a teď čerstvý úlovek Mistři republiky v I. lize.

6)    Naopak je nějaký zážitek, na který nerada vzpomínáš?

Nějaký určitě je, ale těch pozitivních je víc a proto se lépe pamatují.

7)    Je nějaký koš, na který nejvíc vzpomínáš?

Ano. Rozhodující koš v zápase o Mistra republiky. Byla to střela z boku asi ze 7 metrů (pro mě dost velká vzdálenost) a padl. Skóre bylo vyrovnáno pár minut před koncem zápasu a pak padl ještě jeden koš a .... vyhráli jsme.

8)    Máš nějaký cíl, kterého by jsi chtěla v korfbale dosáhnout?

Já už ne ... už jsem stará ..., popravdě, kdo nesní, že? Takže malinký sen je, ale stydím se o něm mluvit ... takže neřeknu. Ale napadlo mě něco jiného: přála bych si hrát v hale, která je plná diváků.

9)    Co očekáváš od letošní sezóny?

Ohledně letošní sezóny mám spíš přání než očekávání. Přála bych celému týmu stálého trenéra - protože si to tým zaslouží a hlavně je to potřeba, dál jsem si přála víc tréninků pro Béčko, ale to už se mi splnilo a přála bych si sezónu bez úrazů (a to platí pro všechny hráče).

10)    Co bys vzkázala nekorfbalovému lidu?

Nebojte se zkusit nový sport. Dívat se na korfbal je pro laika mnohem náročnější než ho hrát. Korfbal je jiný, protože je sám o sobě výjímečný.

Vydáno: 19.9. 2007 05:00