Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

10 otázek pro : Jiří Ježek

Po úspěšném prvním vydání "10 otázek pro" přicházím s dalším. Tentokrát odpovídal na otázky reprezentant Jiří Ježek. Co na sebe pozradil?

 

Jméno a přijmení: Jiří Ježek

 

Datum narození: 21.3.1985

 

Zaměstnání: servismen a prodavač v obchodě se sportem

 

Zájmy a koníčky: korfbal :-) a všechen ostatní sport

 

 

Otázky a odpovědi:

 

1)    Kdy a kde jsi se poprvé setkal s korfbalem?

 

        S korfbalem jsem se poprvé setkal na základní škole, kam přijela Holandská reprezentace do 23 let. Tudíž se dá říct 2. nejlepší tým světa a s nimi jsme si trochu zatrénovali a večer sehráli přátelský zápas s týmem Havířova. To bylo v roce 1997-1998 a v létě jsem jel ještě s dalšími na soustředění do meky korfbalu do Chřenovic, kde pod vedením Jana Königsmarka a Karela Könnigsmarka  jsem odtrénoval první soustředění.

 

2)    Jak dlouho korfbal aktivně hraješ?

 

        Odpověď je v předchozí otázce. Začal jsem jako starší žák a myslím, že v jednom z prvních zápasů jsme prohráli vysokým rozdílem s Kolínem „C". A hned tutéž sezonu jsme jeli na první maxík do Jirkova u Chomutova a tam jsme překvapili 4. místem.

 

3)   Co tě na korfbale nejvíc zaujalo a čím ti připadá výjimečný?

 

        Samozřejmě tím, že je to jediný smíšený kolektivní míčový sport na světě! Mě nikdy nebavili individuální sporty. Atletika, cyklistika... sice si myslím, že jsem ve všech byl celkem úspěšný (oblastní rekord na 100m překážek, lepší čas jak vítěz krajského přeboru na 60m překážek..), ale prostě to pro mne byla nuda stejně jako fotbal, ve kterém jsem stál v bráně (nejlepší brankář na turnaji mezi výběry okresů), ale zase to byl pro mne „individuální" sport. Brankář je tam fakt na vše sám. No, a tak když přišla příležitost hrát tak extra kolektivní sport nemohl jsem říct ne.

 

4)    Co ti korfbal přináší?

 

        Spoustu krásných zážitků. Kdybych neměl korfbal asi bych hrál volejbal nebo něco jiného, ale nikdy by to nebyl sport, pro který bych obětoval tolik času a chtění. Korfbal mi dal fakt moc a já pokud budu moct a budu vědět jak, tak bych mu to chtěl určitě vrátit se vším všudy.

 

5)    Jaký je tvůj nejlepší korfbalový zážitek?

 

        Asi když jsem dostal poprvé pozvánku na MS do Portugalska. Jel jsem tak s do té doby s hráči, od kterých jsem chtěl mít dřív podpis a fotku, kde budu stát vedle nich. Bylo mi myslím 16 a byla to repre do 21let.  Zavolal mi Ivo Kracík, jako manažer, no a když jsem to položil tak jsem si myslel že si rozbiju hlavu o strop.
Pro mne je taky zážitek každý střelený koš. Je to super pocit. Hned první sezóna za Brno proti Havířovu. Já jsem hrál na nejlepšího hráče historie českého korfbalu Martina „culdu" Vaculíka byl to vážně zážitek( a ta čepice co jsem mu dal ). Další, když jsme na „golden gól" porazili na turnaji v NL Belgii. Krásný zápas!!! Je jich hafo.

 

6)    Naopak je nějaký zážitek, na který nerad vzpomínáš?

 

        Asi když jsem si udělal nějaký úraz. Třeba na maxíku jsem si narazil prsty. Vypadalo to fakt nechutně. Takže večer sádra, ale ráno další zápasy. Tak jsem ji sundal. Nedalo se nic dělat  No, a pak asi to, že jsem ve finále vždy prohrál. Vlastně jsem, dá se říct, získal vždy jen třetí místo, na které jsem pyšný. Poslední sezóna v dorostu se Třebovou prohra - ve finále s Kolínem.  Zatím poslední prohra ve finále s Budějkama. Ta mě asi bude mrzet dlouho.

 

7)    Je nějaký koš, na který nejvíc vzpomínáš?

 

        Asi ne. Leda, možná když jsem dal koš proti ČB ještě za dorost a díky němu jsme se dostali na čelo tabulky a hráli doma nadstavbu. Nejdřív jsem to teda pos... v obraně a zařídil srovnávací penaltu. Ale hned jsme šli do útoku  a tam jsem hned měl asistenta. Přehrál jsem  Jaukera a dal současně s piskem rozhodčího koš, který byl uznán.

 

8)    Máš nějaký cíl, kterého by jsi chtěl v  korfbale dosáhnout?

 

        Cíle si dávám postupné. Teď je to třeba účast na MS v Brně, kterému jsem podřídil celou přípravu, která se určitě bude hodit i v lize, kde bych chtěl konečně si šáhnout na titul. Loni mi uteklo oboje. Jak titul s týmem, tak i titul střelce ligy. Ten kvůli mé nemoci, a tím způsobené absenci na zápase s Táborem, kde jsem si myslel na pár košíků. No, takže teď je to MS pak to bude třebas titul, stále je kam stoupat a o čem snít.

 

9)    Co očekáváš od letošní sezóny?

 

        Určitě vyrovnanost týmů. Nebude slabých soupeřů! I Třebová jako nová může být velice nepříjemná. Chtěl bych znovu do finále a stříbro na MS!!!

 

10)    Co bys vzkázal nekorfbalovému lidu?

 

        Pokud Vás již nebaví stále stejný nudný fotbal a hokej a chcete zkusit něco nového, kde se spojuje vše, co od sportu a zábavy chcete, přijďte na nejlepší korfbal, který bude v listopadu v Brně. Krásné dívky, silní muži, nádherné akce, spousta zábavy a nezapomenutelná atmosféra to je KORFBAL. To spíš patří k MS, ale tak něco i všeobecně platí pro korfbal.

Autor: jakma
Vydáno: 26.9. 2007 01:00
Přečteno: 1115x
Hodnocení: 2.6 (celkem 386 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.