10 otázek pro : Petr "Zbyňa" Horák

Hledá se zájemce o podivný sport s podivným názvem - korfbal. Jdu do toho!

Jméno a přijmení:  Petr "Zbyňa" Horák

Datum narození: 23.4.1981

Zaměstnání: projektant / VH atelier, s.r.o.

Zájmy a koníčky: korfbal, jiné sporty, dobrá knížka nebo film, hodně času mi sežere moje drahá polovička :-)

Otázky a odpovědi:

1)    Kdy a kde jsi se poprvé setkal s korfbalem?

Je to už celkem dlouho, jak už zmínil můj korfbalový kolega a dlouholetý kamrád Michal. Bylo to v šesté třídě na základní škole, kdy učitelka tělocviku hledala zájemce o podivný sport s podivným názvem - korfbal. Tehdy za mnou a dalšími přišel náš spolužák Stencl, že začal hrát nějakej srandovní sport. Měl pravdu, v jeho podání korfbal byl srandovní jelikož vážil asi 3x tolik co já. On u korfbalu nevydržel, ale my ano.

2)    Jak dlouho korfbal aktivně hraješ?

Korfbal jsem hrál aktivně až do 2 ročníku na VŠ, pak jsem měl různě dlouhé přestávky, behěm nichž jsem chvíli hrál a chvíli ne. Definitivně a na delší dobu jsem se ke korfbalu vrátil nedávno, když jsem dokončil vysokou školu a začal pracovat.

3)   Co tě na korfbale nejvíc zaujalo a čím ti připadá výjimečný?

Na začátku asi nejvíc to, že hrají holky a kluci v jednom týmu. A později? Korfbal má šmrnc, je elegantní, rychlý, dynamický a zároveň u něj člověk musí přemýšlet.

4)    Co ti korfbal přináší?

Sportovní vyžití, možnost setkat se s kámarády, odreagovat se od starostí života :-)

5)    Jaký je tvůj nejlepší korfbalový zážitek?

V poslední době MS v korfbale konaném v Brně, kde jsem se účastnil sice jen jako divák, ale ta atmosféra která panovala na zápasech je nezapomenutelná. Jinak těch zážitků je tolik, že nemůžu říct žádný konkrétní.

6)    Naopak je nějaký zážitek, na který nerad vzpomínáš?

Nic konkrétního mě nenapadá. Snad bych jen doporučil nesnídat vydatně těsně před ranními sprinty na korfbalovém soustředění. (zasvěcení ví)

7)    Je nějaký koš, na který nejvíc vzpomínáš?

Mám radost z každého vstřeleného koše. Ale na jeden si matně vzpomínám: Byl to jeden z našich prvních zápasů. Myslím že soupeř vedl 2:1 a těsně před koncem se mi podařilo dát koš. Vyrovnali jsme, měl jsem strašně velkou radost. Ani už si nepamatuji jak to nakonec dopadlo, myslím že jsme to nakonec projeli na penalty.

8)    Máš nějaký cíl, kterého by jsi chtěl v korfbale dosáhnout?

No, nemám žádné konkrétní dlouhodobé cíle co se týče korfbalu. Samosebou se chci v korfbalu zlepšovat, mám toho fůru na čem je potřeba zapracovat.

9)    Co očekáváš od letošní sezóny?

Nevím přesně. Po počátečních rozpacích se mi zdá že se Brno zlepšuje, ale myslím že nám už ujel vlak a loňský titul neobhájíme.
Ale určitě není třeba házet flintu do žita, musíme zabojovat a podat ty nejlepší výsledky aby jsme byly spokojení sami se sebou.

10)    Co bys vzkázal nekorfbalovému lidu?

Dovolím si parafrázovat známé rčení o rybaření:

Chceš-li být šťastný jeden den, opij se.
                   Chceš-li být šťastný týden, ožeň se.
                   Chceš-li být šťastný celý život, začni hrát korfbal.

Vydáno: 12.12. 2007 01:00
Hodnocení: 3 (celkem 422 hlasů)