10 otázek pro : Roman Polívka

"Vzpomínám si, že jsme zničili fotbalový trávník díky počasí, při kterém se turnaj hrál (průtrž mračen). Byla nám taková zima, že jsem si před každým novým zápasem ..."

Jméno a přijmení:  Roman Polívka

Datum narození: 9.5.1977

Zaměstnání: majordomu

Zájmy a koníčky: rozhodně Korfbal a taky život

Otázky a odpovědi:

1)    Kdy a kde jsi se poprvé setkal s korfbalem?

Asi v 9. třídě na ZŠ Arménská pod vedením Luboše Duchaňe.

2)    Jak dlouho korfbal aktivně hraješ?

15 let s 6-letou pauzou na uvědomění si, že korfbal je nejlepší vyžiti po společenské stránce i po sportovní.

3)   Co tě na korfbale nejvíc zaujalo a čím ti připadá výjimečný?

Mě osobně připadá výjimečný díky jeho výjimečnosti jako takové. Pro mě je výjimečný díky lidem, kteří provozují tuto          kratochvíli. Musím upřímně přiznat, že tolik výjimečných lidí pohromadě jsem ještě nepotkal. V klubu jsem potkal přátelé, kteří mě otevřeli oči a toho si nesmírně cením.

4)    Co ti korfbal přináší?

Už jsem odpověděl v předešlé odpovědi. Korfbal je souhra náhod, které se různě prolínají. Z mého úhlu pohledu náhody nejsou, avšak tady si troufám říci, že náhodně se sešlo mnoho skvěle naladěných jedinců na mnoho not.

5)    Jaký je tvůj nejlepší korfbalový zážitek?

Odehrával se v Českých Budějovicích byl to nějaký mezinárodní turnaj. Vzpomínám si, že jsme zničili fotbalový trávník díky počasí, při kterém se turnaj hrál (průtrž mračen). Byla nám taková zima, že jsem si před každým novým zápasem stoupli do sprchy oblečení a tam jsem si oblékali pod teplou sprchou dres.

6)    Naopak je nějaký zážitek, na který nerad vzpomínáš?

Není.

7)    Je nějaký koš, na který nejvíc vzpomínáš?

Hraji korfbal příliš krátce na to, abych napsal, který koš je pro mě cenný. Pro mě všechny koše, které vstřelím, at´ už na tréninku nebo v zápase, jsou cenné.

8)    Máš nějaký cíl, kterého by jsi chtěl v korfbale dosáhnout?

Už jsem ho dosáhl a je to, že hraji korfbal.

9)    Co očekáváš od letošní sezóny?

Už jen samá vítězství.

10)    Co bys vzkázal nekorfbalovému lidu?

Zda hvězdy budou Vám nakloněny, potom se setkáme na korfbalovém hřišti, ať už v pozici soupeřů či spoluhráčů.

Vydáno: 21.2. 2008 13:00