2. místo z mezinárodního turnaje

Ve středu 27.10 2010 proběhl mezinárodní turnaj v Prostějově mezi dvěma týmy z Holandska, týmem z Prostějova, ze Znojma a z Brna.

Protože bylo mnoho týmů, hrací doba zápasů se zkracovala na 2 x 15 minut a zápasy pískali i holandští rozhodčí.

Již na srazu nebylo jisté, jestli odjedeme všichni, jelikož jedna z hráček zaspala a na nádraží dorazila na minutu stejně s odjezdem vlaku, ale najednou se přetočila tabule na nádraží a vlak měl 10-ti minutové zpoždění, ona ještě zažertovala: „Sem mohla jet ještě tou pozdější šalinou." Po zpoždění asi čtvrt hodiny jsme byli na cestě a všichni přemýšleli, jak to skončí a hlavně, jak silné budou týmy z Holandska.

Do haly jsme dorazili během prvního zápasu Prostějova proti Holanďanům A. Ani chvilku jsme nečekali a hned jsme se šli převléct do šatny. Po rozdělení dresů jsme šli sledovat z tribuny závěr zápasu a zhodnotit hru Holanďanů. Jakmile byl odpískán konec zápasu, tak jsme se rozběhli na hřiště, abychom se rozházeli a zahřáli. Další zápas jsme nastupovali proti týmu z Holandska B.

KK Brno : DOS WK B  9:3  (3:2)

Už při nástupu jsme byli plní nervozity, protože jsme nevěděli, co od nich čekat. Už po pár minutách zápasu jsme si uvědomili, že máme navrch a bez problému se uvolňujeme na střelbu. Po zaznění sirény poločasu jsme se vydali ke střídačce ke krátké poradě. Porada je více méně jasná, nasázet jim co nejvíce košů. Rozhodčí zapíská a my jdeme hrát druhý poločas. Na konci zápasu a za stavu 9:3 ve prospěch Brna odcházíme rozveselení z vítězství na tribunu k odpočinku.

Koše : Honza Šedý 3, Barča Malcová a Jarda Drábek 2, Kristýna Pospíšilová a Pavel Polák 1

Další zápas jsme sledovali z tribuny, odehrával se souboj mezi Znojmem a Prostějovem. Už od začátku zápasu bylo vidět, kdo je pánem na hřišti a výhru bralo Znojmo.

KK Brno : DOS WK A    7:7  (4:6)

Ještě než jsme nastupovali, všichni věděli, že tohle bude těžší soupeř než v našem prvním zápase. Při uvítání jsme si navzájem potřásli rukou a dostali od členů holandského týmu velmi dobrou čokoládu. Zazněl úvodní hvizd a zápas mohl začít. Hned bylo na hřišti  jasné, že tento tým je mnohem vyrovnanější soupeř. Celý zápas bylo skóre vždy o jeden koš, chvíli pro nás, chvíli pro Holanďany. Po ukrutném boji zápas skončil remízou 7:7.

Koše : Barča Malcová a Honza Šedý 2, Dana Brychtová, Jarda Drábek a David Polák 1

Následující zápas jsme opět sledovali z tribuny, probíhal souboj mezi Holanďany B a Znojmem. Byla to spíše exhibice Znojma než zápas, holandští hráči nevstřelili ani jeden koš a znojemští hráči nasázeli více jak dvacet košů.

KK Brno : SK RG Prostějov   6:5  (3:2)

V dalším zápase nás čekal velký rival, hráči z Prostějova. Hned od začátku to byl velký boj a nikdo nevěděl, kdo vzejde jako vítěz. Bylo velmi mnoho košových šancí na obou stranách, ale moc se míči do obroučky nechtělo. Závěr zápasu jsme lépe zvládli my a zvítězili nad Prostějovem 6:5.

Koše : Honza Šedý 3, Barča Malcová, Jarda Drábek a David Polák 1

Dále následovaly dva zápasy ve kterých nehráli brněnští hráči, tak jsme měli větší pauzu, na nasvačení a občerstvení se. Kdo chtěl, sledoval zápasy mezi Znojmem a Holanďany A a mezi Prostějovem a Holandskem B.

KK Brno : TJ Znojmo MS YMCA   4:7  (1:2)

Jak jsme již okusili před deseti dny, znojemský tým je velmi těžký soupeř. Náš hlavní úkol byl, abychom neutrpěli tak velikou porážku, jak toho byl třeba případ zápasu Znojma proti týmu Holandska B. Rozhodčí zapískal a hra začala. Po pár minutách padá koš a Brno vede 1:0. Ale hráči ze Znojma vzápětí dorovnávají a po další chvíli zvyšují na 2:1. Alespoň chvíli jsme vedli. Konec zápasu byl odpískán za stavu 7:4 pro Znojmo.

Koše : Barča Malcová, Hana Bečvárovská, Mirek Drábek a Honza Šedý 1

Po našem posledním zápase následoval závěrečný souboj mezi holandskými týmy, ale bylo vidět, že hrají spíš pro zábavu, než aby jim záleželo na výsledcích.

Následovalo hromadné focení týmů a poté vyhlášení konečných výsledků a předání cen:

1. místo: TJ Znojmo MS YMCA

2. místo: KK Brno