2x proti Prostějovu a 2x jinak

Všichni hráči se těšili, až jim začne sezóna. Naši diváci byli v očekávání, zapojení velké posily Brna, Romana Věžníka, který se po letech vrátil z holandského angažmá opět do Česka.

1. zápas  KK Brno - SK RG Prostějov   13:15 (5:8)

Všichni byli nadšení představou, že se pustí s vervou do soupeře a budou moci zúročit hodiny letní přípravy. Bohužel oči brněnských fanoušků viděly toto nadšení spíše jen u soupeře z Prostějova. A někteří dokonce litovali, že sedí v hale v Bohunicích a ne na Srbské, kde se Zbrojovka statečně prala s Plzní. Ale zpět ke korfbalu. Oba týmy začaly opatrně a u obou dominovaly obrany. Po 20 minutách byl stav 6:5 pro Prostějov. Prostějovští, kteří nastoupili v nové velice mladé sestavě plné nadějných juniorů, hráli velice odpovědně, důrazně a snaživě. A bohužel pro Brno, mladí a rychlí soupeři, byli rychlejší než naši bojovníci z Brna, kteří jakoby si po obědě „schrupli" a probudili se až 10 minut před koncem zápasu. Možná to bylo i netradiční sestavou, kterou trenér Brna lehce pozměnil. Důvodem bylo zapojení Romana, ale bohužel i nemoci a zranění některých brněnských opor. Brněnští se nemohli rozehrát. Nešli si tolik za vítězstvím, jakoby čekali, že to půjde samo. Hosté naopak hráli agresivní korfbal, útoky měli organizované a obranu odpovědnou, proto postupně navyšovali náskok a poločas skončil v jejich prospěch 8:5. Ale nebuďme tolik kritičtí, pravdou je, že Brno mělo daleko delší útoky (některé dokonce divácky velice pohledné), plné šancí (i z velmi krátkých vzdáleností), ale bohužel je nedokázalo proměnit!

Do druhého poločasu Brno nastoupilo odhodlaněji. Zlepšil se pohyb skoro všech hráčů, šance jsme si vytvářeli, ale pořád se nás držela smůla a nedokázali jsme je zúročit. K tomu se přidalo pár nepozorností a chyb v obraně a hosté navyšovali náskok. Zvrat zápasu nastal až po trenérově vystřídání (asi 13 min. pře koncem zápasu), kdy do hřiště poslal nemocného, ale odhodlaného Honzu Šedého, kterému se podařilo rozhýbat útok a strhnout brněnské hráče k obratu. Bohužel se již nepodařilo vyrovnat a zápas po dramatickém a vyrovnaném konci utkání skončil ve prospěch Prostějova 15:13.

2. zápas   KK Brno - SK RG Prostějov   25:11  (16:7)

V letošní extraligové sezóně se opět hrají dva soutěžní zápasy. Skončila tak liga rezerv. Diváci se tak vždy mohou těšit na dva duely plné kvalitního korfbalu. Do druhého utkání vstoupilo Brno ve skoro tradiční sestavě. A „staré dobré herní čtveřice" chtěly ukázat trenérovi, že jim to takhle ladí více. Prostějovští sestavu taky trochu pozměnili, přijeli s plnou lavičkou mladých juniorů, a trenér se snažil dát šanci skoro všem. Taktika trenérů vyšla lépe Brnu. Od začátku jsme mohli sledovat „staré dobré Brno", které si umí zorganizovat hru, vytvořit si několik šancí za útok a konečně tyto šance i efektivně proměnit. Samozřejmě hru brněnských provázely i nepřesnosti a někdy špatný pohyb, ale hra byla lepší než ta prostějovská. Na hřišti dominoval hlavně náš doskok. Mužská část týmu byla pod košem téměř neomylná, Roman ukázal velký přehled ve hře, zkušenost a um zklidnit hru. Spolu s Peterem Bušíkem (a poté s Ondrou Fridrichem) si navíc dokázali vytvořit silný tlak a zakončovat z velké blízkosti pod košem. Na druhé straně využili své sehranosti Honza Šedý s Ivanem Vávrou, kdy k dobrému doskoku přidali i dobrou střelbu. A navíc chlapci uměli zaasistovat holkám. V tomto zápase střelecky dominovaly sestry Jonákovi. Štěpánka měla dost času na střelu a byla neomylná. Na druhé straně Eliška ukázala svoji neuvěřitelnou koordinaci a rychlost, kterou ani její zkušená soupeřka Lenka Nasadilová nedokázala zachytit. Musíme pochválit i obranu brněnských, která se dopouštěla omnoho méně chyb jak v 1. zápase. Proto Brno vedlo po čas celého zápasu, a trenér mohl sáhnout ke střídání a zapojit do hry více hráčů. Brno v zápase dominovalo a vyhrálo přesvědčivě 25:11. A diváci si kladli otázku, proč to nešlo stejně i v prvním zápase?

Reportérka Marie

Autor: Admin