3 minuty od bronzu

V sobotu 25.4. brněnský A-tým nastoupil v boji o 3. místo ČKE proti Kolínu. V utkání, které nemělo favorita, jsme dlouho prohrávali, pak zase dlouho vedli a nakonec v samotném závěru klopýtli a padli.

Nastoupili jsme v sestavě - obrana: Kuba, Tomáš, Petra, Štěpánka; útok: Honza, Ondra, Eva, Maruška.

Kolín vstoupil do utkání lépe, když se v krátkém sledu z prvních tří střel třikrát trefil. Nám se útoky v úvodu nedařily a zdálo se, že nám soupeř ujede. Naštěstí jsme nepodlehli skepsi a díky bojovnosti, koncentraci v obraně a důslednosti v útoku jsme zastavili nápor Kolína a začali náskok krůček po krůčku stahovat. Velmi tomu přispěla přesná střelba našich holek - Maruška bezchybně proměňovala volné hody, stejně tak jako na druhé straně trestaly chyby obrany přesným zakončením Petra se Štěpou. Nebýt dvou neproměněných penalt, mohli jsme náskok stáhnout rychleji, ale takhle jsme museli jen zvednout hlavy a dál bojovat. Krátce před poločasem ještě Kolín vedl o dva koše, ale dvě přesné střely v samotném závěru nám daly poločasovou remízu 10:10.

Ve druhém poločase bohužel na obou stranách ubylo přesnosti, ale přibylo agresivity, zejména ze strany Kolínských hráčů, kteří nás nešetřily na doskocích ani ve výjezdech z obrany. Vývoji utkání bohužel nenapomáhal ani poměrně nepřesně pískající rozhodčí, ale v tomto ohledu by si asi mohly stěžovat obě strany. V úvodu druhé půle se oba týmy přetahovaly o vedení, nám se podařilo ho na svou stranu naklonit zhruba v 37. minutě a vedli jsem 13:12. Po chvíli to bylo už 15:14 a začala velká přetahovaná. Nám se bohužel přestalo dařit v útoku, brzy jsme ztráceli míče, nebyli jsme schopni doskočit naše střely a útoky postrádaly organizaci. Nepomohlo ani střídání Zbyni za Honzu. Dlouhých 15 minut ani jeden z celků nedokázal dát koš. Když světelná tabule ukazoval poslední necelé tři minuty do konce a my jsme pořád ještě vedli, začala nám blikat jikřička naděje, že si letos znovu sáhneme na bronz. Bohužel střela Terezy Paďoukové znamenala vyrovnání a vzápětí Matěj Kubíček poprvé v zápase trefil střelu a Kolín vedl. V zoufalém náporu jsme ostřelovali soupeřův koš, míč dvakrát skákal po obroučce, dovnitř ale nepadl. Riskující obrana pak už znamenala jen další Kubíčkův koš a pak už se jen radoval Kolín.

Po předloňském 2. místě a loňském bronzu na nás tentokrát zbylo jen 4. místo. Můžeme litovat, že nám chyběli někteří hráči, ale takový je sport a nezbývá než bý příští rok lepší.

Koše: (podle zápisu, nikoliv podle reality)
Tomáš 1, Ondra 3, Kuba 0, Honza 1, Petra 3, Eva 1, Maruška 4, Štěpa 2, Zbyňa a Perňa 0.