Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

4 body z prostějovských dramat

Velmi cenné 4 body vyválčilo brněnské Áčko z dramatických zápasů na půdě 5. Prostějova. Bohužel jsme opět potvrdili, že žádné vedení v zápase pro nás není dostatečně vysoké...

 

1. utkání
SK RG Prostějov x KK Brno 23:22 GG (11:13)

Už první minuty moravského derby napověděly, že zápas bude vyrovnaný ve všech ohledech. Koše padaly od počátku prakticky rovnoměrně na obou stranách, na čemž se ale spíš než kvalitní útoky podílely ne zrovna spolehlivé obrany. Domácí těžili zejména z útočného tlaku Lenky Nasadilové, která zařídila pro svůj tým několik penalt, které Jan Tichý bezpečně proměňoval, v dresu Brna zase úřadovala Petra Škrobová. Naopak střelecké trápení postihlo tentokrát zbytek brněnských děvčat. Nedařilo se ani Elišce Jonákové, která nastoupila poprvé na celý zápas po dlouhé absenci způsobené vleklou nemocí. Brněnské útoky nebyly příliš dobře organizované, opět jsme se tlačili do pozic na asistentovi, aniž bychom vyvinuli následně tlak v 1-1. Ke konci poločasu jsme ale přece jen využili chyb soupeře a získali průběžné vedení 13:11.

 

Druhý poločas jsme sice zahájili zvýšením vedení dokonce až na 4 koše, bohužel to ale nestačilo. Brněnská obrana působila poněkud unaveným dojmem a nechávala soupeři až příliš mnoho času a klidu na zakončení. Ne vždy toho Prostějov dokázal využít, ale přece jen některými nabídnutými šancemi nepohrdl a postupně náskok dotáhl. Naopak brněnské útoky postrádaly souhru i nápad, ale nad vodou nás držela poměrně dobrá střelba z větších vzdáleností. V koncovce se oba týmy přetahovaly o každý koš, nakonec ale nikdo neměl navrch, takže se šlo za stavu 22:22 do prodloužení.

 

Prostějov zahájil útok přesně jak potřeboval a po tlaku Nasadilové střílela úplně volná Koldová a cíl neminula. Naopak brněnský útok neměl zorganizováno nic a po jedné střele ztratil míč. Prostějov se tak mohl radovat z vítězství 23:22 v prodloužení.

 


Střelci Brno: Bušík, Fridrich - 5; Škrobová - 4; Vávra - 3; Cholava - 2; Kejdušová, Coufalová, Jonáková - 1.

 

 

 

2. utkání
SK RG Prostějov x KK Brno 21:24 (12:18)

Před druhým zápasem jsme si řekli, že 1 prohra nic neznamená, ale body z Prostějova potřebujeme a musíme tedy zapnout na vyšší otáčky. Do hry šel místo Tomáše Cholavy Honza Šedý a jeho přínos byl hned viditelný. Útoky v jeho čtverce se rozhýbali, Honza tlačil na svého obránce a získával dobré příležitosi nejen pro sebe, ale hlavně pro své spoluhráče. Hned po minutě se zranil navíc Ivan Vávra, takže do hry přišel Kuba Máša. Jako důležitý fakt se ukázala také zlepšená střelecká muška dívčí části. Zejména díky ní jsme si postupně vybudovali vysoký náskok a ten celkem pohodlně udržovali až do poločasu, který skončil vysokým skóre 12:18.


Jenže jak už to v brněnských zápasech bývá, žádné vedení není tak vysoké, aby se nedalo ztratit. Ve druhé půli jsme začali nepřesně, opět chyběl tlak v útoku a obrana si také neodpustila drobné výpadky. Místo toho, abychom soupeře zdrtili a nechali ho vystřídat do hry méně zkušené hráče, jsme postupně ztráceli jistotu i vysoké vedení. Když jsme během prvních 20 minut vstřelili jediný koš a soupeř jich dal 5, začalo být na hřišti těžko. Naštěstí si ani soupeř neodpustil chyby zejména v podkošových soubojích a dovolil nám znovu odskočit na rozdíl 4 bodů. I přes nepříliš přesvědčivý výkon v závěru jsme vedení nakonec udrželi a odvezli si velmi cenné 3 body za vítězství.

 

 

Střelci Brno: Jonáková, Coufalová, Fridrich - 4; Škrobová, Kejdušová, Šedý - 3; Bušík - 2; Máša - 1

 

 

4 body z Prostějova znamenají nejen posun v tabulce na průběžné 3. místo, ale hlavně zvýšení náskoku na 5. místo na komfortních 10 bodů. Jen plný bodový zisk Prostějova v ásledujících 2 kolech (Znojmo, Č. Budějovice) a náš totální bodový kolaps (Č. Budějovice a Kolín) by ještě mohl znamenat ztrátu pozic zajišťujících postup do semifinále.

 

V příštím kole nás v posunutém temrínu 19.3. čekají na domácí půdě haly na VUT České  Budějovice, abychom základní část ukončili opět v přesunutém utkání v sobotu 26.3. venku s Kolínem.

Autor: Ondra
Vydáno: 1.3. 2011 21:00
Přečteno: 1127x
Hodnocení: 2.6 (celkem 391 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.