4.kolo nejmladších korfbalových kategorií

Jaké bylo 4.kolo nejmladších korfbalových kategoriích konané v sobotu 22.1. 2017 v Žebětíně?

Skvělé výkony byly vidět už v kategorii přípravek, kde mezi sebou tentokrát bojovalo 5 týmů. Z vítězství se nakonec radovali: Kačka Malinová, Michal Novotný, Tobík Vojna a Matěj Němeček, který je zároveň s 18 koši nejlepším střelcem kategorie.

Také minižáci vstoupili na hřiště s velkým elánem. I když je pravda, že nejprve se mezi týmy musel vyrovnat poměr kluků a děvčat, proto bylo označení týmů spíše orientační. Dvě jasné výhry vybojovaly děti z Bystrce a drží si tak neporazitelnost v letošním ročníku. Zápas mezi zbylými družstvy skončil remízou, proto o 2. místě pro Komín rozhodlo pouze lepší skóre.

B (Bystrc) x A (Komín) 5:2
C (Žebětín, Mix-tým) x B (Bystrc) 0:10
C (Žebětín, Mix-tým) x A (Komín) 5:5

Nejlepšími střelci kategorie jsou: Kryštof Malina (15), Natálie Pařilová (12), Veronika Hrozínková a Vojtěch Požár (oba 10 košů).

Jako poslední ukázali své korfbalové dovednosti mladší žáci. Nejvyrovnanější byl hned úvodní duel turnaje, kdy Komín porazil tým z Bystrce o jediný koš. Dravost a nadšení dětí z Mix-týmu bylo velké, bohužel další dva týmy prokázaly větší zápasovou zkušenost, která zápasy rozhodla.

A (Komín) x B (Bystrc) 8:7
A (Komín) x C (Mix-tým) 10:2
B (Bystrc) x C (Mix-tým) 15:0

Nejlepšími střelci kategorie jsou: Veronika Čarvašová (16), Dominik Čarvaš a Antonín Jokl (oba 13), Martin Němeček (12 košů).

Hodnocení samotných hráčů můžete shlédnout na FB: https://www.facebook.com/korfbal.brno/videos/1525988450764159/

Autorka článku: Barča Dvořáková

Autor: Admin