Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

6 bodů z Prostějova = semifinále je naše

V nedělením odpoledni 14. března čekal na brněnský tým klíčový souboj o play-off korfbalové extraligy. Čekal nás nepříjemný soupeř, Prostějov, který nám doma dokázal vzít 3 body. Matematika byla neuprosná, jeden z týmů se nepodívá do semifinále - Brnu stačily k jistotě 3 body, Prostějov potřeboval ideálně všech 6 nebo při troše štěstí aspoň 4.

 

Velkým a příjemným překvapením po příchodu do haly byla divácká návštěva a to nejen ze strany domácích, ale i zhruba pětadvacetičlenná a rozhodně ne přeslechnutelná skupina brněnských fandů. Celkem se během utkání na tribuně sešlo více než 120 diváků, což je na korfbalovou extraligu návštěvnost vskutku nevídaná.

 

Do prvního utkání jsme šli ve vyzkoušené a sehrané sestavě, chyběl jen Tomáš, kterého pracovní povinnosti odvelely do Německa. V útoku zahajoval Ivan s Kubou, Eliškou a Evou, do obrany byla nasazena čverka Ondra, Honza, Maruška a Petra.

 

Soupeř po prvotním krátkém oťukávání začal zostra, z dálky se trefil Bednář. Naštěstí vzápětí oplatila na druhé straně zblízka Eliška a bylo to 1:1. Prostějov šel následně sice opět do vedení, dokonce dvoubodového, ale my jsme neztráceli hlavu a opět se rychle dotáhli. Po povedených útocích s minimem chyb a dokonce i trochou smůly v zakončení jsme následně šli i do vedení. Oba týmy se po celý poločas přetahovaly o každý bod, navrch jsme ale stále měli mírně my. Oba týmy velmi dobře bránily, na straně Prostějova v útoku dominoval Bednář, který se dokázal prosadit 4x za poločas, celkem v zápase dal 7 košů. Na naší útočné polovině sázela koše Eliška, zahanbit se nenechal ani Ondra. Perličkou byly 2 neproměněné penalty, které si spravedlivě rozdělily oba týmy. Mírnou převahu jsme nakonec korunovali v posledních minutách první půle, kdy jsme odskočili konečně na větší rozdíl a do přestávky jsme šli s vedením 11:9.

 

Ve druhé půli jsme si odpustili téměř tradiční popoločasový výpadek a po desti minutách jsme vedli už rozdílem 6 košů. Jenže pak soupeř změnil strategii obrany i útoků a také změnil sestavu, když zkušeného, ale nevýrazného Snášela vystřídal mladý Tichý. Navíc Prostějov v těchto chvílích zápasu měl i dostatek střeleckého štěstí, když jeho koše padly vesměs ze střední a velké vzdálenosti. Než jsme stihli na zvýšený tlak soupeře zareagovat, byl náskok ten tam a vedli jsme už jen o jediný bod. Hra se mírně přitvrdila, začalo jít do tuhého. Na tribunách se v tu chvíli rozhořel i hlasivkový souboj fanoušků obou stran a atmosféra byla naprosto vynikající. Naštěstí v pravé chvíli jsme měli i my trochu štěstí, skórovali jsme a tentokrát jsme už dvoubodové vedení nepustili. Téměř zapomenutá střelecká forma se vrátila v pravý čas Honzovi, důležité koše přidali i Petra s Kubou. V závěru se náš náskok vyšplhal až na 4 koše, konečné skóre pak znělo 19:22 v neprospěch domácího celku z Prostějova.

 

Střelci Brno: Eliška, Ondra, Honza, Petra - 4; Kuba 3; Ivan 2, Eva 1, Maruška 0 (ale ta zase v obraně excelentně smazala Lenku Faltýnkovou).

 

 

Do druhého utkání jsme udělali jedinou změnu: místo Kuby přišel na hřiště Peter.
Předchozí vítězství nám dávalo jistotu postupu do play-off, Prostějovu zase jistotu baráže. Proto možná všichni očekávali, že utkání už bude spíše hrané z povinnosti. Opak byl proavdou. Počáteční nepřesnosti na obou stranách velmi rychle vystřídal důraz na hranici pravidel, který museli krotit rozhodčí i za pomoci žluté karty. Nutno přiznat, že sudí svými spornými a nerovnoměrnými (nikoliv nespravedlivými nebo někomu stranícími) výroky klidu ve hře také nepomohli. Průběh utkání byl podobný, jako v prvním střetnutí - Prostějov šel do vedení, Brno rychle odpovědělo. Opět byl k vidění velmi pohledný korfbal se spoustou přesných zakončení z větší i střední vzdálenosti. Poločasové vítězství jsme si opět připsali my v poměru 13:9.

 

I ve druhé půli pokračoval poměrně konfliktní zápas, několik košů nebylo uznaných kvůli bráněné střelbě, naopak několik košů padlo i přes bráněnou střelbu nebo po odříznutí útočícího hráče. Přesto ale byly k vidění i zajímavé momenty, mezi nejzajímavější určitě patřil koš Ivana Vávry z obranné poloviny, který ale správně nebyl uznán. 15 minut před koncem jsme už vedli rozdílem 7 košů, ale jako obvykle jsme ztratili koncentraci a tempo a soupeř se začal nebezpečně dotahovat. Naštěstí v pravou chvíli skóroval z donášky Ondra a utekli jsme zase na dvoubodový rozdíl. I když soupeř znovu dotáhl na rozdíl jediného koše, v rozhodujícím momentu v poslední minutě za stavu 19:20 na sebe vzal zodpovědnost Honza Šedý a nebráněný zblízka trefil do černého. Po chybě při přeběhu jsme sice ještě obrdželi koš, ale to už byla jen kosmetická úprava našeho vítězství 21:20.

 


Střelci Brno: Eliška, Ondra, Maruška - 4; Ivan 3; Eva, Honza - 2; Petra, Peter - 1, Barča M. - 0.

 


Díky všem za předvedené výkony, ale hlavně tentokrát obrovský dík fanouškům, kteří do Prostějova přijeli a skvěle fandili. Bylo to na hřišti znát a myslím, že s takovou podporou se hraje opravdu skvěle. Díky, díky moc.


Vzhledem k tomu, že kvůli neodehranému utkání Znojmo x Budějovice není známé pořadí v tabulce, nevíme, s kým vlastně budeme semifinále hrát a zda nás čeká první zápas doma nebo venku. Více informací můžete čekat příští týden.

 

Autor: Ondra
Vydáno: 16.3. 2010 21:30
Přečteno: 1118x
Hodnocení: 2.7 (celkem 387 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.