A jak se líbil holandský výjezd hráčům a trenérům?

Zeptali jsme se hráčů všech kategorií, jak se jim líbil letošní výjezd do Holandska a co jim dal po korfbalové stránce.

Barbora Havlová a Adéla Němečková - minižáci

Na soustředění se nám nejvíc líbilo hrát proti Holanďanům. Bylo to úplně jiné než proti hráčům, proti kterým hrajeme celý rok. Velký zážitek byl, když jsme byli namixovaní a hráli jsme společně s Holanďany v 1 týmu. Tak to bylo super. Kdyby se jelo příští rok znovu, určitě bychom chtěly jet taky.

Vojta Holík - mladší žáci

V Holandsku se mi líbilo. Tréninky byly naučné, ale zároveň zábavné. Tím, že bylo několik zápasů, tak jsme se pořád zlepšovali. Trenéři vymysleli skvělý program. Například výlet do národního parku De Hoge Veluwe, ve kterém jsme si půjčili kola a projeli se na nich. Ubytování bylo také dobré, sportovní hala (ve které jsme spali, trénovali a hráli zápasy) sloužila na výbornou. Jídlo bylo moc dobré a bylo ho dost. Autobus byl také super. Po tomhle soustředění se všichni posunuli (nejen) v korfbale o level výš.

Anna Drobníková - starší žáci

Letošní soustředění v Nizozemí hodnotím lépe, než to, kterého jsem se zúčastnila minulý rok. Měli jsme šanci si zahrát proti místním domácím týmům, a letos navíc jsme se podívali do největšího nizozemského národního parku De Hoge Veluwe. Poznali jsme nová místa a rozšířili obecné znalosti. Myslím si, že soustředění přineslo mnoho zkušeností dětem ze všech kategorií a skvěle jsme si ho užili.

Ondřej Fridrich - trenér mladších žáků a předseda klubu

Účelem zájezdu bylo ukázat dětem, jak vypadá špičkový korfbal, nejen při hře, ale také, jaké může mít zázemí. Bylo zajímavé vidět, jak se hráči všech kategorií postupně zlepšovali v jednotlivých herních činnostech, byť poslední den už byl ve znamení velké únavy všech. Ale to je možná věc k zamyšlení pro trenéry, zda je stávající příprava po fyzické stránce dostačující. Celkově jsme měli v Holandsku k dispozici vynikající podmínky a celý zájezd byl po herní i společenské stránce velmi vyvedený.

O něco smutnější bylo srovnání v kvalitě hráčů z Brna a holandských soupeřů. Zatímco nejmenší děti byly svým vrstevníkům víceméně vyrovnanými partnery, čím vyšší kategorie, tím větší byly rozdíly v kvalitě. V nejvyšší kategorii byli schopni soupeřům aspoň trochu konkurovat jen členové české reprezentace. Ukazuje to, jak moc nám každým rokem oproti Holanďanům „ujíždí vlak". Hráči v Holandsku mají vynikající tréninkové podmínky, velké sportovní haly i venkovní hřiště, a na nich spousty míčů i košů. Mají určitě i víc tréninků, ale hlavně mají mnohem častěji (každý víkend po celý rok kromě prázdnin) zápasové i tréninkové vytížení v mnohem vyšším tempu. Naše žebětínské zápasy v rámci Brna jsou sice příjemné, ale hráči se v nich mnohdy ani nezapotí. Velmi viditelné byly ale rozdíly v míčové technice už u nejmenších dětí. Pokud mají z hráčů této generace vyrůst špičkoví korfbalisté, musíme jako klub výrazně zvýšit tlak na trénincích a zvýšit konkurenci v týmech, aby hráči byli nuceni jít „mimo svoji komfortní zónu". Na druhou stranu korfbal musí dál děti především bavit.

Samozřejmě bychom hráčům rádi nabídli i lepší tréninkové podmínky, ale bez vlastní haly nebo hřiště se nám to bohužel v brněnských podmínkách těžko podaří. Ve vedení klubu budeme určitě dál pracovat na tom, abychom pro hráče postupně vytvářeli lepší a lepší podmínky.

Autor: Ondra
Vydáno: 9.10. 2017 08:57