Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

A jedeme dál! 6 bodů s Kolínem

V neděli brněnské áčko v hale na VUT čekal po všech stránkách nepříjemný soupeř - VKC Kolín. Kvůli výsledkům utkání ostatních družstev jsme věděli, že potřebujeme naplno bodovat, abychom se udrželi v kontaktu se špičkou tabulky.

 

1. zápas

Do úvodního utkání šlo Brno v sestavě - útok: Vávra, Cholava, Jonáková, Koláčná; obrana: Šedý, Fridrich, Škrobová, Coufalová. Od prvních minut byl na hřišti k vidění poměrně kvalitní korfbal. Hosté byli v útoku nebezpečnější a jejich důsledná obrana nedovolovala Brnu hrát své oblíbené kombinace. Ale Brno dokázalo v obraně pracovat neméně důsledně a pomalu se prokousávalo i k prvním košům. První předzvěstí problémů nesportovnícho charakteru byla žlutá karta pro hostujícího Sládka, kterou dostal za nesportovní chování po nařízení opakované penalty pro domácí. Dlouho byla hra vyrovnaná, ale 20 minut před koncem první půle Kolín po dobře připravených útocích a využití chyb pod košem zvýšil na rozdíl 4 košů - 6:10. Brněnský time-out vnesl do hry domácích zase klid a velmi kvalitní hrou a zpřesněným zakončením se brněnští ještě do poločasu na svého soupeře dotáhli.

 

Druhý poločas se nesl v duchu bojů o každý koš. Chvíli měli navrch hosté, pak se ale Brno chopilo otěží a odskočilo na rozdíl 2 bodů. Jenže ani Kolín nesložil zbraně a tvrdě tlačil na vyrovnání. Brněští jakoby znejistěli, začali brzy ztrácet míče, kazili nahrávky, příprava útoků byla chaotická a špatná. Předeším díky skvělé střelecké formě Tomáše Cholavy se ale domácí stále drželi nad hladinou. Po řadě střídání brněnští v posledních minutách nakonec dokázali držet jedno až dvoubodový náskok. Minutu před koncem se za stavu 18:18 trefila Jonáková a brněnská naděje na vítězství byla velmi blízko. Jenže 10 vteřin před koncem po střele hostí rozhodčí posoudili podkošový souboj poměrně přísně jako volný hod pro Kolín. Míče se ujal Matěj Kubíček, jeho střela poskakovala po obroučce, ale nakonec z ní vypadla ven. Díky tomu Brno uhájilo velmi cenné vítězství 19:18.

 


Střelci Brno: Cholava T. 6, Jonáková E. 4, Coufalová M. a Škrobová P. 3, Fridrich O. 2 (55. Máša J. 0), Vávra I. 1, Šedý J. (45. Bušík P.), Koláčná M. 0

 

 

 

2. zápas
Do druhého zápasu se sestava proměnila jen mírně, když Mirku Koláčnou vystřídala Eva Kejdušová a Honzu Šedého vyměnil Peter Bušík. A utkání začalo zostra proměněnou penaltou na brněnské straně a vzápětí dalším košem ze střely. Vzápět í Petra Škrobová proměnila oba volné hody a protože obrana domácích fungovala perfektně a tak nebylo divu, že za chvíli už bylo brněnské vedení dokonce pětibodové. Ve 12. minutě se odehrála další nesportovní situace opět ze strany hostí. Po vlastním útočném faulu neovládl své emoce Tomáš Sládek a nejdříve slovně a následně fyzicky napadl rozhodčího, jemuž vyrazil z ruky karty, kterými chtěl hlavní rozhodčí "odměnit" jeho chování. Po zásluze dostal červenou kartu a putoval do šaten. 8 minut nato ho následoval jeden z hostujících trenérů, K. Königsmark, který po dalším výroku rozhodčího začal oba sudí vulgárně urážet. Tato nechutná extempore rozladila jak hráče na obou stranách, tak i diváky. Brno se nenechalo vtáhnout do tahanic a po vynucených střídáních na straně hostí hře dominovalo. Poločasový náskok domácích 13:6 byl velmi slibný.

 

Také úvod druhé půle byl v režii domácího celku, který koncepční hrou navyšoval náskok až do stavu 18:8. Jenže pak jakoby domácí hráči byli ukolébaní vedením i únavou ze hry, přestali vyvíjet útočný i obranný tlak, přestali se v útoku hýbat a v obraně nechávali střelcům Kolína spoustu prostoru i času na zakončení. A Kolín začal polehoučku dotahovat. 10 minut před koncem bylo brněnské vedení sedmibodové. Až do konce zápasu se projev domácích nezměnil a další inkasované koše už začínali hrozit možnými problémy. Naštěstí si domácí zachovali dostatek disciplíny, aby soupeři nedovolili utkání zdramatizovat a zvítězili 23:18.

 

 

Střelci Brno: Vávra I. 6, Škrobová P. 5, Cholava T. a Fridrich O. 3, Bušík P. a Coufalová M. 2, Kejdušová E. a Máša J. 1, Jonáková E., Koláčná M., Šedý J., Malcová B. 0.

 


Shrnutí: Díky zisku 6 bodů jsme v tabulce přeskočili Kolín a jsme jen 5 bodů za vedoucím Znojmem, které bude naším příštím soupeřem. Škoda, že o výsledcích v tomto kole nerozhodovaly ani tolik sportovní výkony, ale to, které družstvo na zápas přijelo, v kolika lidech přijelo a kolik si nechalo vyloučit hráčů. Budiž nám čest, že jsme se nenechali zatáhnout do nechutného chování kolínských hráčů a trenérů a i s trochou štěstí jsme vyhráli oba zápasy. Obrovský dík patří našim výborným fanouškům, které bylo tentokrát opravdu hodně slyšet a doufáme, že nás stejně podpoří i v dalších domácích utkáních. Díky, díky moc!

 

Autor: Ondra
Vydáno: 10.1. 2010 18:50
Přečteno: 1186x
Hodnocení: 2.6 (celkem 413 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Bary, . (10.1. 2010 19:06)

ondro uklidnim te, ja nebudu nikdy tak agresivni ;) vulgarni mozna :D jenom chci rict ze vyhra me obvykle potesi ale v tomhle pripade tomu tak nebylo.. meli by s tim uz neco delat kurna !! 8)


c Ondra, OFF (10.1. 2010 18:58)

Neodpustím si tentokrát svůj vlastní komentář. Dnešní zápas opět ukázal, jak hluboko jsou schopni někteří lidé klesnout, když nedokáží být soudní, ovládat své emoce a chování. Bylo mi z toho hodně smutno a styděl jsem se za ně před našimi vlastními diváky. Ať už je aktuální úroveň českého korfbalu jakákoliv, tito lidé mu svým chováním škodí. škodí mu dlouhodobě, bez ustání a dokud u korfbalu budou, bude český korfbal strádat, protože kazí slušným hráčům zážitek ze hry. Nejsmutnější je, že své chování přenáší na další mladší generace a ty jejich vzory chování přebírají.

Chtěl bych velmi poděkovat oběma rozhodčím, Petru Pešákovi a Martinu Uherkovi, protože si myslím, že oba dva podali velmi dobrý výkon a kritika kolínských byla naprosto neoprávněná.