A znovu 6 bodů - tentokrát z Prostějova

Podruhé za sebou si brněnské Áčko odvezlo z hřiště soupeřů plný bodový zisk. Tentokrát vykradlo Prostějov a díky dvěma výhrám pomalu šplhá tabulkou vzhůru.

Prostějov býval v posledních letech vždy tvrdým oříškem a nezřídka připravoval favority o body, zejména na domácí půdě. V letošním ročníku ale tým prošel výrazným omlazením kádru a tým zatím nemá stejnou sílu jako v minulosti.

1. utkání
SK RG Prostějov x KK Brno 12:22 (7:11)
Do prvního duelu vstupovalo Brno s následující sestavou: Peter, Kuba, Eliška, Eva - Ivan, Honza, Maruška, Štěpánka.

Úvodní minuty prvního utkání doprovázela zejména celá řada nepřesností na obou stranách. Jako první šlo sice do vedení Brno, ale domácí vzápětí kontrovali a po sérii nepovedených útoků na obou stranách šli do vedení. Začátek zápasu opravdu moc zajímavých momentů nepřinesl a po 10 minutách bylo skóre fotbalové 2:1. Ani následující minuty nebyly o mnoho zajímavější, nicméně Brno se pomalu rozehrávalo a postupně se dostalo do vedení, zejména zásluhou 3 hezkých střel Honzy Šedého. Klíčovou pro celý vývoj utkání se ukázala závěrečná pětiminutovka, kterou brněnský celek vyhrál 3:0 a utrhl se tak do čtyřbodového poločasového vedení 11:7.

Začátek druhé půle nepřinesl žádnou změnu, za celých 10 minut viděla hrstka diváků v hale jediný koš, a to ze strany domácího celku. Jenže v následujících minutách se začala dostávat do obrátek brněská mašina, tažená zejména dívčí částí. Série 3 košů z rukou Marušky Coufalové a Elišky Jonákové znamenala vedení 14:8 a soupěř si vzal time-out. Ani ten však soupeři příliš nepomohl a rozdíl ve skóre zůstával prakticky stejný. Hra byla na obou stranách plná nepřesných nahrávek, málokterý z hráčů si byl schopen vynutit tlak a kromě toho oba týmy trestuhodně neproměňovaly svoje šance. I proto to v 50. minutě už pro hosty vypadalo slibně: 11:17. V poslední desetiminutovce pak už na hřišti existoval prakticky jen jeden tým. Brno se konečně rozehrálo a sérií 5 košů se utrhlo na konečný vysoký rozdíl 10 košů - z pohledu domácích 12:22.

Za zmínku z celého jinak nepříliš povedeného utkání stojí bezpochyby výkon Honzy Šedého a Petera Bušíka, kteří shodně nastříleli 7 košů a v součtu tak vlastně porazili celý tým Prostějova.

Střelci Brno: Šedý, Bušík - 7; Jonáková E. - 3; Vávra - 2; Coufalová, Fridrichová, Máša - 1; Malcová, Jonáková Š. - 0

2. utkání
SK RG Prostějov x KK Brno 13:22 (8:13)
Úvodní sestava Brno: Peter, Zbyňa, Eliška, Eva - Ivan, Honza, Maruška, Barča

Druhé střetnutí moravských rivalů přineslo zcela jiný korfbal než první duel. Hned od prvních minut se do sebe oba soupeři zakousli a předváděli mnohem lepší a dynamičtější hru. Domácí každopádně školili brněnské v efektivitě - 3 minuty, 5 střel, 3 koše - skóre 3:0. Jenže hned v dalších 3 minutách jim Brno oplatilo naprosto stejnou mincí. Na hřišti byly od počátku vidět zajímavé duely, z nichž za zmínku stojí určitě dvojice Lenky Nasadilové, kterou urputně bránila Maruška Coufalová, a tyto dvě hráčky si na hřišti nedarovaly jediný metr. Brno začalo více spoléhat na svoji pohlednější část družstva a to se mu začalo vyplácet, když zejména Eliška Jonáková opět začala předvádět svoji silnou stránku - pohyblivost a tlak v útočné fázi. Když k tomu své koše přidali i někteří z pánů, rázem se Brno ocitlo ve vedení 12:7 a soupeř opět sáhl po oddechovém čase. Ani ten už ale do poločasu zásadní změnu nepřinesl a do šaten oba týmy odcházely za stavu 8:13.

Úvod druhé půle přinesl opět spíše pomalejší hru s více nepřesnostmi. Koše byly k vidění jen zřídka, mnohem častěji míč končil v autu nebo v rukách obránců. Pokud Prostějov živil jiskřičku naděje na bodový zisk v tomto zápase, pětiminutovka kolem 40. min. tuto naději definitivně uhasila. Hosté zdokonalili útočnou fázi, z dobře postavených doskoků získavali pro své útočníky další a další šance a v této fázi utkání jasně dominovali. Brno šňůrou 5 košů získalo desetibodový náskok a o utkání bylo rozhodnuto. S vědomím vítězství už hosté závěr utkání odehráli spíše z povinnosti a v posledních deseti minutách s výrazně menším obranným úsilím. I proto Prostějov nakonec snížil rozdíl ve skóre na konečných 13:22.

Zatímco v prvním utkání drželi nad vodou brněnské ambice zejména pánové, druhé utkání bylo ze zcela jiného soudku, když o 16 z celkových 22 košů se zasloužila děvčata, přičemž každá z nich si připsala minimálně 3 koše. Bravo, holky, jen tak dál.

Střelci Brno: Jonáková E. - 6; Coufalová - 4; Fridrichová, Malcová, Šedý - 3; Vávra, Horák, Bušík - 1

Díky 6 bodům tak Brno šplhá tabulkou vzhůru a pomalu se usazuje na postupových příčkách.

Autor: Ondra
Vydáno: 29.11. 2011 20:13