Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Ačko přivezlo z Kolína první body

V sobotu 10.10. se brněnské Áčko vydalo na půdu neoblíbeného soupeře - do Kolína, s cílem získat po nepovedeném prvním kole končeně nějaké body.

 

Vstup do prvního zápasu se nám povedl. Hráli jsme přesně podle Kubových požadavků, nechyběla nám trpělivost a po 12 minutách jsme vedli 4:0. Jenže pak jsme jistotu ztratili, neproměnili jsme několik tutovek a nechali soupeře během velmi krátké doby náskok úplně dotáhnout. Ačkoliv jsme se snažili opět získat převahu, nepodařilo se nám soupeři utéct, zejména kvůli nepřesné střelbě. Tradiční střelci družstva tentokrát němeli svůj den a jejich míče skákali po obroučkách nebo je úplně míjeli. I proto nám v první půli několik útoků zakončil nepříjemný klakson značící vypršení časového limitu. 

Do rduhé půle jsme šli s mírným náskokem za stavu 7:8, ale jestliže v první půli jsme aspoň na začátku nějaké koše trefovali, ve druhé půlce už to byla úplná bída. 5 košů za 30 minut je prostě málo a nemohlo to stačit na vítězství. Hráči se sice snažili, ale ve hře bylo příliš mnoho nepřesností. Nad vodou nás držely jen koše Petry a Tomáše. Naštěstí ani soupeř střelecky nijak neexceloval, takže jsme pořád drželi krok. Jenže pokud nám něco letos nejde, jsou to koncovky zápasů. V poslední minutě za vyrovnaného stavu jsme dvakrát za sebou nedokázali udržet míč v útoku déle než několik vteřin a po závaru pod obranným košem jsme 3 vteřiny před koncem inkasovali rozdílový koš. Prohra 13:14 mrzela asi úplně všechny.

 

Střelci: Škrobová 4, Cholava 3, Šedý 3, Fridrich 1, Jonáková E. 1, Kejdušová 1, Vávra 0, Coufalová 0 (50. Jonáková Š. 0)

 

Do druhého zápasu trenér Kuba zamíchal sestavou a na hřišti dostali prostor i hráči, kteří v prvním utkání seděli na lavičce. Chvíli se sice obě čtverky na hřišti hledaly, ale postupně se začala hra zlepšovat a díky většímu štěstí (jinak to nedokážu nazvat) v koncovce jsme najednou zjistili, že se soupeřem v pohodě držíme krok. Ba co víc, v poločase jsme o koš vedli.

A druhá půle nebyla o moc horší. Na jedné straně spolu válčili Matěj Kubíček s Ondrou Fridrichem, když se navzájem častovali tvrdými souboji i koši z dálky. Na druhé se střelecky probudila Eliška Jonáková. Přesto to vypadalo na opětovné drama v koncovce, cca 3 minuty do konce byl stav 17:17. Naštěstí tentokrát měl Kuba zlatou ruku při střídání, když na hřiště poslal Evu, která se po několika vteřinách hned uvedla košem a když chvíli po ní přidal další i Ivan, bylo rozhodnuto. Díky výhře 19:17 si z Kolína vezeme první důležité 3 body.

 

Střelci: Omlouvám se, ale nenašel jsem odvahu si jít po zápase opsat listinu střelců. Modří už vědí...

Autor: Ondra
Vydáno: 13.10. 2009 20:52
Přečteno: 1160x
Hodnocení: 2.6 (celkem 406 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


c Ondra, OFF (13.10. 2009 23:15)

Tak se omlouvám za ten předposlední koš, nějak jsem se na tu Eva zafixoval. Vím jen, že dávala koš krátce poté co nastoupila a byl to koš z remízového stavu na jednobodový náskok. Asi to bylo za stavu 15:15.


c Ondra, OFF (13.10. 2009 23:13)

Já bych to nerozmazával. Ať mi vlezou na záda...


Cholavson, autorovi (13.10. 2009 21:45)

Vole, předposlední koš jsem dával já po Evině nahrávce z asistenta (teda jestli se nepletu...) :)
Jenom sděl nezasvěceným, z čeho Tě obviňoval starej "Ahojky" (krycí jméno Psychouš č. 4 z Kolína). Ovšem okem nezaujatého pozorovatele musím dokladovat, že křivda Tě řádně nakopla a pak Ti to padalo jako nikdy (anebo jako dlouho ne...) :D