Áčko ve Znojmě nebodovalo

Souboj dvou vedoucích celků extraligové tabulky čekal v sobotu diváky ve znojemské sportovní hale. Původně se mělo kolo hrát v Brně, ale kvůli zablokované velké hale VUT si týmy přehodily pořadatelství. A souboje za vidění určitě stály.

Znojemští sice avizovali předem velkou marodku, nakonec ale v jejich řadách chyběl pouze Jéňa Malačka, Brno nastoupilo v kompletní sestavě.

1. utkání

TJ Znojmo MS YMCA x VSK VUT Brno 19:16 (9:9)

Oba týmy se do sebe pustily s vervou, ale v mezích fair-play, aby usnadnily úlohu jedinému rozhodčímu, neboť druhý byl teprve na cestě. Na obou stranách byla k vidění kvalitní obrana a velmi dynamický útok. V brněnských řadách patřil úvod jedinému hráči - Ivan Vávra trefil 3 ze čtyř dalekonosných pokusů a nakrátko dal hostům vedení. Znojmo ale postupně nabíralo dech a drtilo brněnskou obranu důrazem ústícím v proměněné donášky. Poločasový výsledek 9:9 zatím nenapovídal nic ani pro jeden z týmů.

Jenže domácí skvěle vstoupili do druhé půle, pozměnili mírně obrannou hru a nenechali Brno více než 15 minut vstřelit koš. To celé utkání rozhodlo, protože i přes úpornou snahu hostů znojemští dokázali odskočit na čtyřbodový rozdíl. Ne, že by snad brněnští neměli šanci srovnat, ale jejich střelba i z bezprostřední vzdálenosti zoufale míjela cíl. Do brněnských řad se vkrádalo víc a víc nervozity a i když se hosté stále drželi soupeři na dohled, neměli už dostatek sil ani štěstí náskok stáhnout. Znojmo si tak vítězství pohlídalo a ve velmi pohledném utkání zvítězilo 19:16.

Střelci:

Znojmo: 6 - Malačka P., 4 - Zábojová a Buchta, 2 - Šebelová, 1 - Simonidesová, Podzemský a Pařízek.
Brno: 5 - Vávra, 3 - Fridrich, 3 - Škrobová, 2 - Jonáková E., Coufalová a Máša.

2. utkání

TJ Znojmo MS YMCA x VSK VUT Brno 24:18 (8:11)

Úvodní desetiminutovka patřilo opět Brnu, kterému i s trochou štěstí padlo několik košů a získalo si stabilní náskok. Jenže ten začali znojemští kousek po kousku stahovat. Na hosty opět platila důrazná obrana Znojma a vynikající pohyb v útoku doplněný tentokrát spíše zásahy ze střední a velké vzdálenosti. Brno si přesto mírný náskok dokázalo do poločasu udržet a díky vedení 11:8 si začalo dělat zálusk na body z horké znojemské půdy.

Jenže plány hostů Znojmo spálilo na popel. Brnu se opět nevyvedl vstup do druhé půle a po 5 minutách už byl stav vyrovnaný 12:12. Domácí hnaní skvělým publikem ještě dokázali přidat na obrátkách a Brno se už nezmohlo na žádný odpor. Hra hostí byla v útoku bezzubá a chaotická, zatímco domácí přidávali koš za košem, až jejich konto ve druhém poločase narostlo na 16. Za ovací publika tak Znojmo zvítězilo i ve druhém utkání až příliš jednoznačně 24:18.

Střelci:

Znojmo: 7 - Podzemský, 5 - Malačka P, Buchta, 3 - Šebelová, 2 - Žák I., 1 - Simonidesová, Zábojová.
Brno: 3 - Máša, Fridrich a Jonáková E. 2 -Coufalová a Šedý, 1 - Jonáková Š., Škrobová a Vávra.

Autor: Ondra
Vydáno: 7.12. 2008 21:06
Přečteno: 1089x
Hodnocení: 2.7 (celkem 354 hlasů)