Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Áčko z Budějovic body nepřivezlo

Už několik let se brněnskému týmu nedaří z Jižních Čech přivézt body. Na negativní bilanci nic nezměnil ani první prosincový víkend.

 


Do Budějovic jsme tentokrát vyráželi s vidinou pozdního návratu, protože první utkání bylo plánováno až na 17h.

Vzhledem k panujícím kalamitám jsme vyrazili dříve apo krásných suchých silnicích jsme dorazili s asi 1,5h předstihem do prázdné haly. Přesto se začalo podle časového plánu atak jsme měli dostatek času se připravit na úvodní utkání. Pokyny od trenéra zněly jasně - nenechat soupeře odskočit, rozpohybovat obranu a proměňovat nabídnuté šance.


Bohužel stanovená taktika nevydržela dlouho. Od prvních minut jsme se potýkali s nepřesnostmi v rozehrávce i zakončení a soupeř těžil z výškové převahy. Když k tomu přidal téměř neomylnou střelbu v prních 15 minutách, bylo z toho vedení 6:1. Přesto jsme se pomalu začali do zápasu dostávat a krok za krokem jsme snižovali náskok soupeře. Poločasový výsledek 13:11 ve prospěch domácích značil, že utkání ještě není rozhodnuté.

A také nebylo, i ve druhé půli jsme dokázali s domácími držet krok a dokonce vyrovnali na 15:15. Bohužel v tu chvíli jsme si opět prožili mírnou herní krizi, nebyli jsme schopni několik útoků udržet míč ve hře a vstřelit rozdílový koš, což soupeř potrestal a opět odskočil. Bohužel jsme k tomu přidali několik zbytečných chyb v blízkosti koše a bylo jasné, že se nám už zvrat v utkání nepodaří. Mírně riskující obrana pak ještě několikrát inkasovala, což vedlo ke konečnému skóre, které bylo možřná až příliš kruté 23:17.

 

Zajímavostí utkání byl nepoměr košů v obou čtverkách, zatímco 1 čtverka skórovala jen 5x a obdržela jen 8 košů, druhá sice skórovala 12x, ale také jich 15 obdržela.


Sestavy a střelci Brno: Vávra 1 (45. Máša 0); Cholava 4; Kejdušová 0; Jonáková 0 - Bušík 2; Fridrich 2; Coufalová 4; Škrobová 4.

 

 

 

Do druhého zápasu jsme nasadili obměněné čtverky a změna alchymie nakrátko zafungovala. Chvíli jsme s domácím drželi krok, jenže pak jsme měli několik smolných momentů a neproměněných jasných šancí a soupeř opět mírně odskočil. I přes veškerou snahu naše útoky postrádaly přesnost, ztráceli jsme míče bez střel nebo zakončovali nepřesně. Soupeř si držel svoji standardní hru a z nabídnutých příležitostí většinou skóroval. Poločas: 11:9.

Ve druhé půli jsme sice drželi krok, ale vyrovnat jsme schopni nebyli. Jak už to u nás tradičně bývá, druhé zápasy máme slabší, zřejmě z důvodu horší fyzické kondice. Za druhý poločas jsme byli schopni vstřelit jen 5 košů a s tím se samozřejmě nevyhrává. I když soupeř v závěru přišel o Iva Kracíka vinou hrůzostrašného zranění kotníku, nebyli jsme schopni už rozjetého soupeře zastavit a prohráli 18:14.


Sestava a střelci:
Vávra 2; Fridrich 2 (50. Bušík 1); Škrobová 1; Coufalová 1 - Máša 1; Cholava 4; Kejdušová 1; Jonáková 1.

 

Závěrem si dovolím vyslovit velkou pochvalu rozhodčímu. Bohužel dorazil na utkání jen jediný rozhodčí - Zdeny Milichovský, ale svoji nelehkou roli zvládl perfektně a zcela sám odvedl dvě velmi kvalitní utkání.

 

 

 

Autor: Ondra
Vydáno: 13.12. 2010 22:52
Přečteno: 1126x
Hodnocení: 2.6 (celkem 418 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

Poslední zápasy v roce proti KolínuPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.