Alespoň koš!

V sobotu 10.5.2008 se skupina brněnských dorostenců vydala do Děčína, kde měla v neděli odehrát odvetné utkání baráže o postup do dorostenecké extraligy.

Alespoň dodatečně ...

Již po prvním zápase, který se hrál v Brně, bylo jasné, že k postupu bude stačit jakákoliv výhra, remíza nebo prohra o dva koše. Pokud by utkání skončilo výhrou Děčína o tři koše následovalo by prodloužení. V případě prohry o více bodů by postupoval Děčín.

Do rozhodujícího zápasu sezóny nastoupili brněnští dorostenci ve stejné sestavě, která vybojovala vítězství v prvním barážovém utkání a úkol byl jasný. Soustředit se na obranu, protože každý koš je velice důležitý v závěrečném účtování a v útoku hrát svoji hru s množstvím střel, které občas přece musí skončit košem. Bohužel první poločas byl pravým opakem předzápasových pokynů a předpokladů. Útoky byly sice dlouhé s množstvím střel, ale košem propadla pouze jedna. Další dva koše přidal Jakub Pernica z penalt, které však také nebyly z přesvědčivých. A když se k tomuto špatnému výkonu v útoku přidaly i hrubé chyby v obraně, nevypadal poločasový výsledek velmi radostně 3:9.

Do druhého poločasu nastoupili hráči s jasným cílem. Dát do posledního poločasu sezóny maximum a pokusit se o zvrat. Právě toto odhodlání mohlo brněnským svazovat ruce a tak přišel další trest od děčínských hráčů, kteří přidali další dva koše a výsledek vypadal hrozivě 3:11. Teprve poté Brňané zabrali a začali soupeře přehrávat. Koše na sebe nenechaly dlouho čekat. Kolem 45. minuty se z větších vzdáleností trefili Barča Malcová a 2x Honza Šedý. Stav 6:11 už vypadal o něco lépe. Když po dalších dvou minutách přidal koš kapitán Lukáš Pazourek, zbýval pouze jeden úspěšný zásah a mohlo se schylovat k prodloužení. Proti však byli děčínští, kterým se podařilo opět výsledkově odskočit na 7:13. Do konce utkání zbývalo už pouze 5. minut a hostům nezbývalo nic jiného, než alespoň 3x zamířit přesně do koše. Částečně se to povedlo po dobrých kombinacích Honzovi Šedému a střelou za košem Kubovi Pernicovi, kteří korigovali stav na 9:13. Konec utkání se velice blížil a atmosféra v hale byla velmi napjatá. Brněnští ostřelovali koš soupeře, ale toužený bod, který by zaručoval alespoň prodloužení nepřicházel. V poslední minutě několikrát tancoval balón po obroučce, ale vždy si uvědomil, že je v této hale doma a vypadl ven. Konečný výsledek tak dopadl nejhůře jak mohl. Prohra 9:13 znamenala nepostup Brna o dva koše a ani možnost zabojovat v prodloužení.

Po konečném hvizdu zavládlo mezi hráči a trenéry velké zklamání. Všichni se snažili udělat vše pro to, aby si mohli zahrát dorostneckou extraligu. Nezbývá než doufat, že příští rok bude úspěšnější a podaří se jim postup vybojovat.

Děčín - Brno    13 : 9    (9:3)       celkově 23 : 22 !

Sestava: Pazourek 1, Šedý 3, Dvořáková (35. Brychtová), Žáková - Pernica 4, Šilhan (40. Štemberk), Havlíčková, Malcová 1

Vydáno: 23.5. 2008 10:30