Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Až poslední minuty prodloužení rozhodly

Třetí a zároveň poslední hrací den turnaje startoval v devět hodin ráno. Nejdříve byly na programu semifinálové zápasy. V 1. semifinále se měl utkat brněnský tým s katalánským a v 2. semifinále pak kolínský tým s německým.

 

Brněnský trenér i všichni jeho svěřenci si byli dobře vědomi, že je čeká jeden z nejobtížnějších zápasů celého turnaje. Katalánci předváděli doposavad velmi pěkný a hlavně rychlý korfbal. Střelecká úspěšnost se pohybovala velmi vysoko a tým působil velmi sebejistě. Nic z toho však nemuselo platit pro tento zápas, protože každý den je jiný a brněnští hráči se postupem turnaje stále více zlepšovali.

 

KK Brno X CK Vallparadis / Assessoria (Kat.) 16:17 GG (7:8)

 

Sestava - útok: E. Jonáková, E. Fridrichová, P. Bušík, O. Fridrich
- obrana: Š. Jonáková, M. Mášová, J. Šedý, I. Vávra


Na první koš se muselo čekat dlouhých 6 minut, což je u hrací doby 20x20 dost znát. Naštěstí byla první úspěšnou střelkyní právě brněnská hráčka Štěpánka Jonáková. Ta svou střelou odstartovala přímo westernovou přestřelku. Brněnský koš následoval katalánský a naopak. Diváci zatajovali dech při každé vyklouznuté střele z koše a při každé nehezké srážce mezi hráči. Konečně byl k vidění rychlý a téměř bezkontaktní korfbal, ve kterém k radosti fanoušků bylo vidět mnoho krásných akcí. Kritický okamžik přišel pro Brno v 15. minutě, kdy se Katalánci utrhli do čtyřkošového vedení na 7:3. Tento nepěkný vývoj zápasu přerušil trenér Brna time-outem, po kterém hráči snížili na 6:7. Do poločasu pak oba týmy přidaly po jednom koši.


Do druhé části zápasu se vrhli brněnští se velkým odhodláním a větším sebevědomím, protože si byli dobře vědomi, že s Katalánci mohou držet krok, což předvedli v 27. minutě srovnáním na 10:10. A znovu se rozjel stíhací závod, ve kterém měli sice trochu navrh Katalánci, ale Brno si vždy našlo vhodou pozici, aby dorovnalo. Necelou minutu před koncem základní hrací doby to již vypadlo na výhru katalánského týmu, ale naději na finále vdechl Brnu Peter Bušík proměněnou penaltou.


Po krátké pauze byl na tabuli nastaven čas 5 minut pro Golden Goal. První útok zahájilo Brno, bohužel však neúspěšně, a tak bylo vše v rukách obrany, která opět hrála skvěle a získala míč. Brno bohužel opět neuspělo v útoku, a tak muselo doufat, že je obrana znovu podrží. Ta opět neselhala. Rozhodující koš padl až po dlouhých a téměř infarktových situacích. Bohužel skórující hráčkou byla Katalánka po velmi sporném úniku ke koši.


Střelci: E. Fridrichová 4, P. Bušík 3, E. Jonáková 2, Š. Jonáková 2, O. Fridrich 2, J. Šedý 2, I. Vávra 1

Autor: Admin
Vydáno: 27.1. 2013 10:49
Přečteno: 1040x
Hodnocení: 2.6 (celkem 435 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.