B-čko poprvé v sezóně naplno bodovalo

Brněnské B-čko se v neděli 9.12. vydalo na dlouhý výlet do Bělé pod Bezdězem. Na cestu se v 6,30h ráno vypravilo 5 hráčů, 4 hráčky a jeden trenér. Výlet to byl sice dlouhý a úmorný, ale nadmíru úspěšný. Proti soupeřům, kteří na nás zle dotírali v tabulce, jsme dokázali dvakrát výrazně zvítězit, a po povedené týmové hře si po zásluze odvážíme z Bělé 6 bodů.

Ačkoliv byly výhry na první pohled jasné, nerodily se zrovna snadno.

VKC Kolín B - VSK VUT Brno B 9:18 (4:9)

Začátek utkání proti papírově silnějšímu soupeři se nám příliš nepovedl možná i vinou nedostatku času na rozvičení. Věděli jsme, co bude soupeř hrát, ale ten nás možná až nemile překvapil svými zdlouhavými útoky často bez zakončení, ale když už zakončil, tak přesně. Když pak zkušený Milan Čejka využil chyb v naší obraně, prohrávali jsme 4:1. Brněnský tým ale hrál v těch chvílích poměrně dobře, bohužel se nedařilo střelecky, když jsme nebyli schopni se ani opakovaně strefit z nebráněných krátkých vzdáleností. Nezdar ale hráči vynahradili bojovností a snahou a brzy bylo vyrovnáno. Od té chvíle už na hřišti panovalo brněnské družstvo. Obrana fungovala skvěle a 20 minut nedovolila soupeři skórovat. Krůček po krůčku pak útočníci bourali snahu Kolína a odskočili jsme až na poločasových 4:9.

Druhá půle se nesla stále ve stejném duchu, herně jsme soupeře předčili po všech stránkách, nedařilo se nám jen dávat koše ze střelby. Soupeřovy útoky byly velmi dlouhé, ale jen málokdy vedly ke skórování. V naší útočné hře jsme konečně dokázali častěji splnit pokyny trenéra, dostali jsme hráče i míč za koš a začalo nám to i víc padat. Škoda, že jsme po střídání udělali několik hloupých chyb v obraně, které soupeř potrestal proměněnými penaltami a koši. Konečný výsledek 18:9 v náš prospěch byl ale určitě zasloužený.

KC Bělá pod Bezdězem - VSK VUT Brno B 12:18 (4:6)

Do druhého zápasu jsme šli s tím, že domácí tým bude možná ještě slabší než Kolín, protože ze vzájemného střetnutí těchto celků odešel vysoko poražen. Jenže opak byl pravdou, Bělá se prezentovala sice neuspořádanou ale velmi dynamickou hrou a po většinu zápasu s námi držela krok. Nám se v úvodu opět nedařilo střelecky a tentokrát nebyla příliš dobrá ani předváděná hra. Naštěstí fungovala spolehlivě obrana, takže jsme měli dost šancí v útoku. Postupem času se nám podařilo útoky lépe uspořádat, dokázali jsme častěji střílet a soupeři jsme odskočili na rozdíl 3 košů. Jenže těsně před půlkou hráč soupeře z neuvěřitelné pozice vstřelil koš, takže jsme do poločasu šli s hubeným vedením 6:4.

Druhá půle byla ještě chvíli podobná té první. Předváděli jsme poměrně dobrý korfbal, skórovali jsme z velmi dobrých a připravených situací. Soupeř zůstával v závěsu často díky střelám z velkých vzdáleností, které pro některé z nás naprosto záhadně zasáhly do černého. Potíže nám dělala hlavně pohyblivost všech hrajících kluků. Když jsme odskočili na 14:10, zdálo se, že máme zápas ve svých rukách, ale Bělá zvýšila pohyb, zatlačila na nás a opět snížila na rozdíl 2 košů. Naštěstí se ale v té chvíli střelecky probudila čtverka kolem Katky Havlíčkové a po dvou pěkných akcích  jsme měli náskok zpátky. Ten jsme už nepustili, odpor soupeře byl zlomen a my jsme ještě přidali další dva koše. Vítězství 18:12 nám určitě slušelo.

Komentář trenéra

Všichni hráči i hráčky si za předvedený výkon v obou utkáních zaslouží velkou pochvalu. Hráli jsme bojovně, když se nedařilo střelecky, dokázali jsme najít na skórování jiný recept. Obrana až na občasné zkraty jednotlivců fungovala opět velmi dobře. Velice potěšující bylo, že jsme dokázali prosadit v útoku svoji hru, dostali jsme hráče i míč za koš, z těchto souher jsme si vytvářeli spoustu šancí a padla z nich i většina košů. Hodně mě potěšila atmosféra v týmu, vzájemné povzbuzování a celkově týmový výkon. Důkazem týmového pojetí je i fakt, že všichni hráči dokázali v tomto kole skórovat. Myslím, že všichni jeli z Bělé s příjemným pocitem fajn zápasů.

Autor: Ondra
Vydáno: 9.12. 2007 18:01