B-čko vykročí za obhajobou titulu

Nelehký úkol čeká B-tým VSK VUT Brno v následujícím víkendu, kdy vyrazí k prvnímu zápasu 1. ČKL, ve které v loňské sezóně získal titul.

Soutěž letos začala podivně, když byl nejdříve zrušen turnaj 1. kola, protože se pořádající Havířov odhlásil ze soutěže, následně ale svoje odhlášení zrušil a turnaj byl přeložen na 2.12.2007. Soutěž tak měla pro Brno začít o celý měsíc později druhým kolem. I druhý turnaj se ale ocitl ve vážném ohrožení, když pořádající Č. Budějovice neměly na daný termín volnou halu. Hostování turnaje se ale nakonec chopil Tábor, takže přece jen s měsíčním zpožděním máme šanci ligu zahájit.

A začátek to vůbec nebude jednoduchý - týmu bude scházet řada opor - Tomáš Cholava už pro jistotu skládá plíny do komínku, Roman Polívka z rodinných důvodů bude absentovat po většinu sezóny, Michal Jansa je stále zraněný a navíc jede na Mistrovství Evropy s autíčky do Itálie, otazník visí nad dalšími šesti hráči a hráčkami, no zkrátka chybí spousta lidí. Šanci tak dostanou mladí, včetně Gabči :-). No a to všechno poprvé pod taktovkou nového trenéra - Ondry Fridricha.

Aby toho nebylo málo, soupeři také nebudou zrovna z nejslabších - Tábor je loňský extraligový účastník, Budějovice v minulém kole vyválčily 3 body, když porazily Bělou a remizovaly s Děčínem. Navíc se oproti loňsku hraje jiným systémem a čekají nás zápasy 2x30 minut místo loňských 2x20min.

Přesto věřím, že chybějící zkušenosti doženeme bojovností a hlavně chutí do hry. No a když se přikloní i trochu štěstíčka, určitě nějaký bodík z jihu Čech přivezeme.

Autor: Ondra
Vydáno: 16.10. 2007 23:01