Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

B tým v základní části NEPORAŽEN!

Tento víkend proběhlo ve Znojmě poslední kolo základní části 1. české korfbalové ligy, ve kterém se střetlo domácí Znojmo s Brnem. Cíl Brna byl jasný - udržet svou více než rok trvající neporazitelnost. A mladý tým ze Znojma byl odhodlán udělat vše proto, aby jim tento úkol maximálně ztížil. Bohužel to byla právě jeho sestava, kterou zasáhla marodka a další povinnosti, a tak Znojmo nastoupilo jen v sedmi hráčích bez jakékoliv možnosti střídání.

 
 
1. zápas - Znojmo Modří Sloni B : KK Brno B - 15:30 (6:16)

 

Pokud byl vidět nějaký odpor Znojma v prvním zápase, bylo to právě asi pár minut po začátku utkání. Přibližně tak dlouho nám trvalo, než jsme si zvykli na hru proti třem a začali naplno využívat permanentní doskok/asistenta. Koše však padaly i druhé půlce týmu a v poločase již bylo o zápase rozhodnuto.

 

V druhé půli jsme si začali zápas víc užívat a hrát i pro efekt. To pro nás představovalo různé akce, které sice ne vždy končily košem, ale aspoň pobavením obou týmů. Ve hře se projevila absolutní pohoda a obě strany se snažily vyhnout faulům a hlavně zraněním. Asi deset minut před koncem se objevil pro Brňany nový úkol - pokořit magickou hranici třiceti košů. Míče však v tuto chvíli začaly vyskakovat z obroučky a pramálo útoků končilo košem. Nakonec se však podařilo správně zamířit Martině Weissové a zápas tak skončil 30:15.

 

Koše Brno: Bušíková 5, Kyseľ 5, Skála 4, Ziegler 4, Hejčová 3, Jonáková 3, Weissová 3, Dvořáková 1, Majorský 1, Šedý 1
Koše Znojmo: Nguyen 4, Ferkovičová 3, Hon 3, Dančo 2, Mostbeková 2, Nováková 1

 

 

2. zápas - KK Brno B : Znojmo Modří Sloni B - 27:12 (13:9)

 

Ve druhém zápase Znojmo pozměnilo sestavu a náhle se probudilo ze zimního spánku. Domácí proměnili několik střel z dálky a odskočili Brnu na rozdíl dvou košů. V tu chvíli však Brno srovnalo krok a postupně i skóre. Hlavním problémem byla přílišná neefektivnost nestřílejícího hráče na doskoku.

To se však změnilo ve druhém poločase, kdy se například Honzovi Šedému podařilo doskočit až pět střel za útok. I tento fakt podpořil sebevědomí Brňáků a dovedl nás ke zdárnému konci. Ke konci však byl vidět pokles sil a zápas se dohrával v pomalejším tempu.
Oba týmy již vyhlížejí nadcházející semifinále, kde budou šance všech týmů opět vyrovnané. Podaří se Brnu zopakovat jeho loňský titul? Nebo jej získá někdo ze spodní části tabulky? Jedním si můžeme být jistí - finále bude napínavé do poslední minuty.

 

Koše Brno: Ziegler 5, Bušíková 4, Jonáková 3, Kyseľ 3, Skála 3, Šedý 3, Weissová 3, Dvořáková 2, Hejčová 1
Koše Znojmo: Nguyen 5, Hon 3, Ferkovičová 2, Fialová 1, Nováková 1

 

Autor: Karolína Hejčová

Autor: Martula
Vydáno: 1.3. 2015 21:24
Přečteno: 1122x
Hodnocení: 2.3 (celkem 343 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.