Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Béčko bodovalo naplno

Brněnský B-tým čekal druhém lednovém víkendu ostrý start po delší zápasové pauze. A start byl v mnohém netradiční - za prvé ho čekalo historicky první derby s městským rivalem z Nového Lískovce, takže navzdory domácí bohunické haly jsme nebyli domácím celkem, za druhé nás čekal lídr prvoligové tabulky, mladý a ambiciózní Prostějov.

 
KK Brno Nový Lískovec x KK Brno B 11:38 (7:16)

Hned první duel patřil v letošní sezóně k těm nejočekávanějším - derby s Novým Lískovcem. Do utkání jsme nevstoupili úplně ideálně, hloupé chyby v obraně soupeř dokázala trestat (i když někdy nečekaným způsobem) a nebýt naší přesné střelby z dlouhých vzdáleností, mohli jsme se trápit ještě víc. Rozdíl v korfbalové technice byl sice očividný, ale Lískovecká snaha a bojovnost kompenzovaly naši taktickou a technickou sílu. Takže jsme po 10 spíše utrápených minutách vedli 6:3. Až když jsme se srovnali se soupeřovým důrazem a mnohem pečlivěji bránili asistenty kluků a zlepšili pohyb v útoku, začali jsme si budovat slibnější náskok, který v poločase narostl až na 9 bodů - 7:16. Dařilo se zejména Vendy Jemelíkové, která z prvních 10 košů vstřelila 5.

 

Do druhé půle jsme trochu vystřídali a změny přinesly do hry větší klid a přehled. Sérií velmi povedených košů a akcí jsme odskočili až na rozdíl 20 bodů. Ani v tu chvíli nás korfbal nepřestával bavit, diváci mohli vidět spousty pěkných akcí i soubojů pod košem a to na obou stranách. Nikdo se nebál zakončovat a tato snaha byla odměněna mnoha pěknými koši. Lískovec celý zápas dával prostor všem hráčům z lavičky a nutno přiznat, že navzdory minimu zkušeností byl jeho herní projev pro mnohé překvapivě solidní. Nicméně v brněnském B-týmu se daří skloubit zkušenosti dívek i mužů s dravostí a snahou mládí a to v tomto druhu zápasů rozhoduje. I proto byl závěrečný rozdíl propastný - 11:38.

 

 

Střelci KK Brno (dle zápisu): Cholava - 9; Bušík, Jemelíková - 6; Kyseľ - 5; Bušíková - 4; Fridrich - 3; Dvořáková A., Majorský - 2; Dvořáková B. - 1

 

 


KK Brno B x SK RG Prostějov B 18:13 (11:6)

Pokud první duel s Lískovcem nebyl v některých momentech příliš korfbalový, ve druhém se naopak dal čekat velmi dynamický korfbal s mladým celkem z Prostějova. Soupeř, který nenastoupil v úplně nejsilnější sestavě) chtěl od prvních minut takticky bránit našim klukům doskok, abychom byli nuceni útočit více přes 2-2 a méně v našem silném rozestavení 3-1 okolo koše. Trvalo nám sice dlouho, než jsme na tuto taktiku našli vhodnou zbraň, ale ta zbraň fungovala. Co bylo horší, že se nám nedařilo pracně vybojované a získané doskokové pozice udržet - tady vidím velký prostor pro zlepšení mnoha hráčů. Nad vodou nás ale držela velmi přesná střelba - opět se fantasticky dařilo Vendy Jemelíkové, která v první půli byla téměř neomylná. Zdatně jí sekundoval Tomáš Cholava, oba se nakonec podělili 2/3 z celkového počtu vstřelených košů. Ale jejich střelecké výkony podporovala na druhé straně výborná kompaktní obrana, která soupeři nedávala mnoho prostoru. Poločas 11:6 byl sice slibný, ale v korfbalu to rozhodně není rozdíl nepřekonatelný.

 

A to ostatně ukázal hned úvod druhé půle, když se nám nevydařily 3 nebo 4 útoky a soupeř stáhl na rozdíl 2 košů. Naštěstí se v těchto krizových momentech vždycky našel střelec (v tomto případě střelkyně Vendy), který někdy i s trochou štěstí trefil a dál týmu více klidu. V závěrečných minutách zápasu už se začala na všech projevovat velká únava, přece jen jsme měli málo hráčů na střídání a 2 zápasy krátce po sobě bylo pro některé velkou zátěží. Střelba tak postrádala na přesnosti a útoky na pohybu a kvalitě. Ale závěr utkání jsme tentokrát zvládli perfektně po taktické stránce - nestříleli jsme zbrkle, připravovali jsme si útoky a drželi míč. I díky tomu jsme ve velmi pěkném duelu zvítězili zaslouženě 18:3 a ukořistili tak cenný skalp vedoucího celku tabulky.

 


Střelci Brno: Jemelíková - 7; Cholava - 5; Bušíková - 2; Bušík, Dvořáková A., Fridrich, Drábková - 1; Dvořáková, Kyseľ, Majorský - 0

 


KK Brno - Nový Lískovec x SK RG Prostějov B 5:51 (2:24)

Závěrečný duel proto domácímu outsiderovi si už Prostějov nehodlal nechat uniknout. Hanáci postavili tentokrát téměř kompletní extraligovou sestavu, a ačkoliv se v prvních minutách trochu střelecky trápili, zbytek utkání se nesl v exhibičním duchu. Prostějov si zastřílel, v obou poločasech skóroval více než 20x a vyhrál rekordně vysoko 51:5. Za povšimnutí určitě stojí 14 košů Alexandra Vyroubala.


Autor: Ondra
Vydáno: 10.1. 2016 14:39
Přečteno: 872x
Hodnocení: 2.3 (celkem 272 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.