Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Béčko i potřetí naplno boduje

Po míchání s termínovou listinou se nakonec 3. kolo 1. ČKL konalo v Brně, kam zavítal Tábor a Šenov, se kterým to byl už 2. zápas v průběhu 1. měsíce. Bylo otázkou, jestli brněnské béčko udrží skvělou formu z minulého kola. 


KK Brno B x KC SPSŠ Tábor  10:5 (6:4)
V prvním duelu proti vždy nepříjemnému Táboru se postavila kombinovaná sestava s cílem rozhodnout ještě v průěhu první půle. Jenže přání se vůbec nedařilo realizovat. Menší rozměry haly Moravské Slávie jakoby nepomáhaly herním plánům domácích a útoky nekončily podle představ trenéra. Sice se dařilo vytvářet si střelecké příležitosti, ale jedna z útočných čtveřic v nich dlouho selhávala a její útoky končily po 1 střele. Obrana ale trpělivě a poctivě bránila a držela tak brněnské ambice nad vodou. Ještě krátce před poločasem byl stav 4:3 pro domácí, ale nakonec se dvěma slepenými koši podařilo odskočit na chaboučkých 6:4. 
 
Do druhé půle trenér trochu netakticky vystřídal nevratným stříáním, což se později ukázalo jako ne úplně rozumný krok. Do útoku místo Franse přišel Martin Skála a jeho vliv na doskok i střelbu se hned projevil. Bohužel si ale čtverky prohodily úspěšnost a střelecky se přestalo dařit zase druhé čtveřici. Navíc se v rozmezí 5 minut zranil nejdříve Jirka Ziegler a hned v zápětí Barča Malcová a najednou naše střídačka zela prázdnotou. Naštěstí už se nikdo další nezranil, takže jsme zápas dohráli v 8 lidech. A i když střelba byla doslova žalostná a skórovali jsme za 25 minut jen 4x, díky skvělé práci obrany, která pustila jen 2 koše jsme zaslouženě vyhráli 10:6. 

 
 
KK Brno x  KC ZŠ Šenov  18:10 (9:6)
V odvetě minulého kola nás čekal nepříjemný Šenov, který ovšem na jih Moravy přijel jen v 7 lidech. Jenže se ukázalo, že to nemusí být vždy výhoda. Původní taktika s hrou kolem koše nevycházela, protože se nedařilo z jasných šancí proměňovat, proto se taktika změnila a hra se přece jen změnila k lepšímu. Skvělý zápas hrála Kája Hejčová, která si připsala v první půli hned 3 koše, což je víc, než vloni za celou sezónu. Přesto jsme dostali několik laciných košů. Ale protože útok dokázal přece jen proměňovat tu spoustu šancí lépe než v prvním zápase, vedli jsme v poločase proti houževnatému soupeři 9:6.  
 
Druhá půle začala podobně jako ta předchozí. Šancí bylo dost, jejich proměňování ale stále vázlo. Nicméně hru jsme měli stále pod kontrolou a postupně navyšovali vedení. Celkem bez problémů a dalších zranění jsme i v tomto utkání zvítězili - 18:10. 
 
 
 
Brněnské Béčko si tak i po 3 kolech udržuje neporazitelnost a dominuje tabulce 1. ČKL. Černou skvrnou na 3. kole bylo ovšem zranění 2 hráčů. Naštěstí nás teď čeká delší pauza, tak snad se podaří dát zdraví dohromady a v novém roce bude pokračovat brněnská jízda.
 
 

Autor: Ondra
Vydáno: 14.12. 2013 16:16
Přečteno: 921x
Hodnocení: 2.5 (celkem 342 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.