Béčko je v 1. lize bronzové

Sobotní turnaj na domácí půdě měl pro brněnské Béčko jasný cíl, potvrdit ziskem šesti bodů třetí pozici v tabulce 1. ČKL. Do karet nám hrál i fakt, že do Brna zavítaly týmy, které patří do spodní části tabulky - Kolín B a Bělá.

Bohužel jsme nemohli hrát v domácí hale na VUT, ale náhradní hala GiTY je většině hráčů taky důvěrně známá. K dispozici bohužel nebyla Jitka, která po zranění z Prahy není stále fit, a Marek, který se vracel domů na Slovensko. Bohužel tedy byly opět jen 4 holky, zato kluků jsme měli prakticky na dvě družstva, takže jsme bohatě využili střídání.

VSK VUT Brno B - VKC Kolín B 18:6 (5:2)
Kolín přijel bez "veteránské" opory Milana Čejky a pouze role trenérky se ujala nejlepší střelkyně hostů Jana Baláková. Jedinou vážnější hrozbou pro brněnské tak byl ex-budějovický Švík, kterého si do péče vzal Michal a prakticky nic mu v zápase nedovolil. Celý zápas jsme měli jasně navrch, prezentovali jsme se dlouhými útoky s minimem chyb, jenže zase nás trápila naprosto tragická úspěšnost střelby. Po dvaceti minutách bylo skóre 2:1, my jsme stříleli jak u Verdunu, ale do koše nic spadnout nechtělo. Dobře aspoň bylo, že naše střely byly dlouhé (bohužel často trochu moc), takže jsme v pohodě doskakovali a vytvářeli si další a další šance. Trestuhodné bylo ale zahození všech donášek a navíc penalty. Po dlouhém snažení protrhl střeleckou smůlu Michal a nakonec jsme šli do druhé půle s náskokem 3 košů za stavu 5:2.

I přes dobrou hru celého týmu jsme vystřídali hned trojici hráčů. Na hřiště přišli zkušení Bady s Dragem a s nimi Perňa. Všichni jmenovaní dokázali dát hře novou šťávu, navíc se jim dařilo střelecky, když dohromady dali 7 košů. Zejména Bady výborně dirigoval hru celé čtveřice a odváděl černou práci "pro nadějné mládí" na doskoku i asistenci. Soupeř hrál podle předpokladů pomalu, bez možnosti skórovat, ale také bez chyb, takže jejich útoky byly místy nepříjemně dlouhé. Přesto jsme Kolínu moc košů nedovolili a náš náskok tak v pohodové hře rychle narůstal až na konečných 18:6.

Sestava Brna a střelci:
Jansa 5, Pazourek (31. Sukalovský 3), Polívka (31. Báder 2), Horák (31. Pernica 2), Modlitbová 2, Koláčná, Havlíčková 3, Dvořáková B. 1

KC Bělá pod Bezdězem - VSK VUT Brno B 4:17 (1:6)

Bělá přijela do Brna jen se třemi kluky, takže za čtvrtého zaskakovala (velmi dobře) holka. My jsme trochu zamíchali sestavou, řekli si, co od soupeře čekat a pustili se do něj. Jenže celý zápas byl skoro jako přes kopírák s prvním utkáním. Dlouhé útoky se spoustou střel (někdy i 8-10 střel), jenže bez úspěšného zamíření do koše. Někdy jsme až příliš chtěli přestřelit, než abychom zkusili dát koš. Navíc hře proti stažené obraně trochu chyběl zajímavý nápad nebo změna rytmu. Sílu tentokrát prokázala dívčí část našeho týmu, zejména Gabča dobře zahrála proti šikovné juniorské reprezentantce Hromčíkové a přidala 4 koše ze střelby :-) Ale nezaostávaly ani Katka s Mirkou, obě autorky 2 košů. Po nepřesné kanonádě jsme po třiceti minutách vedli 6:1 a i přes nevysoké vedení jsme měli zápas jasně v rukách.

Takže do druhé půle zase přišli Drago s Badym a s nimi tentokrát Lukáš, na hřišti zůstal (jak jsme se dozvěděli později) při své korfbalové derniéře Roman. Střelecké hody spustil Drago, který proti sobě měl o víc než 20 let mladšího protihráče. přesto hýřil pohybem, vypracovával si šance a hlavně je proměňoval. Celý druhý poločas se hrál v pohodě, sem tam nám tam něco padlo, sem tam ne. Výborně pracovala po celý zápas obrana, která často nedovolila soupeři ani tři náhry. Koncentrace na konci zápasu trochu povolila, přesto jsme nakonec zvítězili vysoko 17:4.

Sestava Brna a střelci:
Jansa 1 (31. Báder 1), Horák (31. Pazourek 0), Polívka 1, Pernica 2 (31. Sukalovský 4), Modlitbová 4, Koláčná 2, Havlíčková 2, Dvořáková B.

Hodnocení trenéra:
V obou utkáních jsme měli jasnou převahu, hráli jsme velmi dobře s minimem chyb a ztrát. Tragická úspěšnost střelby nás provází celou sezónu a těžko říct, co s tím dělat. Ale velmi dobře jsme pracovali na doskoku a protože tentokrát naše střely byly dlouhé, mohli jsme útočit poměrně dlouho. Ve hře trochu chybí nápad a překvapení, v každé čtverce by bylo dobré mít vůdce, který, když se nedaří, zavelí k nějaké nacvičené akci nebo signálu. Pochvalu a poděkování za výkon ale zaslouží všichni hráči. Bylo dobře, že jsme mohli bohatě střídat, protože tentokrát vždy náhradníci přišli a prakticky rozhodli zápas přesnou střelbou.

Ačkoliv jsme nedokázali obhájit loňské vítězství v soutěži, myslím, že je skvělé, že jsme dokázali uhájit bronzovou příčku, kterou osobně považuji za skvělý výsledek vzhledem k vývoji na začátku soutěže.

Hodnocení celé sezóny si nechám na samostatný článek.

Autor: Ondra
Vydáno: 13.4. 2008 22:24