Béčko naplno bodovalo

V sobotu, 4.2.2012 se v Moravské Třebové odehrálo 6. kolo 1. ČKL. Brněnský B tým odehrál dva zápasy, jeden proti pořádajícímu oddílu KC Moravská Třebová a druhý proti týmu KC SPŠS Tábor.

KK Brno - KC Moravská Třebová (19:11)

Vzhledem k výsledku předchozího vzájemného zápasu s Moravskou Třebovou v této sezóně, se neočekával žádný dramatický zápas, čemuž by napovídala i přítomnost několika extraligových hráčů na straně Brna. Kupodivu ale zápas otevřeli právě hráči Moravské Třebové, kdy hned v úvodních minutách střelili první koš. Brněnský tým se ale nenechal rozhodit, brzy vyrovnal a přidal i nějaké koše navrch. Bylo jasné, že Brno má v tomto duelu navrch. Průběh zápasu nebyl až tak jednoznačný jak se očekávalo a tým Moravské Třebové rozhodně dokázal hráče Brna potrápit. I přes prvotní problémy brněnského týmu, který si těžko zvykal na stísněné podmínky haly v Moravské Třebové, nakonec Brno získalo 3 body za vítězství 19:11 nad Moravskou Třebovou.

KK Brno - KC SPŠS Tábor (15:13)

Tento zápas měl být pro brněnské hráče a hráčky podstatně těžší než ten předchozí. Tým Tábora a jejich hra byl pro nás velmi dobře známý, daly se očekávat velmi dlouhé útoky s velkým množstvím střel a vzhledem k tělesné výšce, zejména mužské části týmu i velké problémy na doskoku. Toto, společně s faktem, že rozměry haly nedávaly velké možnosti pro otevřenou hru, bylo jasným důvodem pro to, abychom nic nepodcenili a hráli aktivně už od začátku zápasu. Předpokládaný způsob hry se poté i potvrdil. Tábor měl dlouhé útoky s velkým počtem střel, které ale naštěstí většinou končily mimo brněnský koš. Naopak Brno hrálo hned od začátku útočně, chtělo dát koš a to se také dařilo. Většinu zápasu bylo Brno o krok napřed před Táborem, kterému se naštěstí jen dařilo dotahovat ztrátu vstřelených košů, a nikdy se nedostal před svého soupeře. Zápas byl na poměry „B" ligy poměrně vyhrocený, plný agresivních útoků, těsné obrany a především zákroků na hranici pravidel, čemuž dopomohl i nepříliš přesvědčivý výkon hlavního rozhodčího. Nakonec brněnský tým přeci jen potvrdil svoji převahu na hřišti v tomto zápase a těsným rozdílem 15:13 porazil tým Tábora, za což si připsal do tabulky další 3 body.

Autor článku : Petr Horák

Autor: Admin