Béčko opět bez bodů

K prvním zápasům 1.ČKL odjel B tým Brna do Prostějova, kde odehrál utkání proti domácímu Prostějovu B a následně proti B týmu Kolína.

SK RG Prostějov - KK Brno 17:14 (7:8)

V předchozím kole těsně porazilo Brno tým Prostějova a tento úspěch jsme chtěli zopakovat. Brno nastoupilo v nečekaně silné sestavě, kdy většina z hráčů týmu standardně nastupuje i do extraligových zápasů. To stejné bylo však i na opačné straně, takže se dal očekávat vyrovnaný zápas. Do začátku utkání lépe nastoupil domácí Prostějov proměněnou donáškou, naštěstí Brno na nic nečekalo a Peter Bušík ihned srovnal skóre. Poté hráči Brna vzali vývoj zápasu do svých rukou a během 12 minut vstřelilo 6 košů, zatímco soupeři pouze 1 koš. Po 14 minutách tak na tabuli svítilo skóre 7:2 ve prospěch hostů, a vypadalo to na jednoznačný zápas. Bohužel hráči Prostějova nepropadli panice a bezmoci, zabrali a brněnskému týmu, který se  nechal uspat svým náskokem, do konce poločasu nadělili 5 košů. Poločas tak skončil nakonec jen rozdílem jednoho koše, 7:8 ve prospěch hráčů Brna.

Po poločase se brněnský tým dal trochu dohromady, koše padaly na obou stranách a v 50 minutě celého utkání bylo skóre vyrovnané 11:11. Bohužel v tu chvíli Brnu došly síly i chuť vyhrát a postupně začalo na svého soupeře ztrácet. Prostějov byl ve skórování úspěšnější a nakonec Brno porazil 17:14.

Střelci: Štěpánka 5, Mirka, Zbyňa 2 (Kuba 1), Marek 1 - Barča 1, Eva, Peter 3, Perňa 1

KK Brno - VKC Kolín 18:24 (12:13)

Po předchozí prohře s Prostějovem měl nastoupit brněnský tým proti B týmu Kolína. Chtěli jsme si zlepšit reputaci a pokusit se silnému soupeři sebrat body. Opět se čekal celkem vyrovnaný zápas, plný vyhrocených situací, jak už to bývá v zápasech proti Kolínu zvykem. Začátek zápasu byl opatrnější, první koš padl až ve třetí minutě po donášce brněnského hráče. Pak hra dostala obrátky a koše začaly padat na obou stranách. Celý první poločas si ani jeden tým nevybudoval jasný náskok, maximální rozdíl byly dva koše, první poločas pak skončil výsledkem 12:13 pro Kolín.

V poločase tedy nebylo nic ztracené, hrál se vyrovnaný zápas a důležité bylo, nenechat si utéct začátek druhého poločasu a pracovat hned od začátku. To se taky podařilo. Hned v první minutě Barbora Malcová vyrovnala střelou ze střední vzdálenosti na 13:13, to byl však poslední koš Brna na dlouhých 8 minut, kdy nám soupeř uštědřil hned 4 koše a dostal se do vedení 13:17. Poté to ještě vypadalo, že by Brno mohlo svého soupeře dohnat, když 3. rychlými koši snížilo na rozdíl pouhého jednoho koše, 16:17. Kolínský tým se ale nechtěl vzdát svých 3 bodů, i ke konci zápasu zabral a postupně „nasázel" dalších 7 košů proti pouhým 2. brněnským. Konec zápasu už byl plně v rukou Kolínského týmu a zvítězili tak nad Brnem 24:18.

Střelci: Štěpánka 2, Mirka, Zbyňa 3, Kuba 5 - Barča 3, Eva 2, Peter 3, Perňa

Autor článku : Petr "Zbyňa" Horák.

Autor: Admin
Vydáno: 8.1. 2012 17:42
Přečteno: 1301x
Hodnocení: 2.7 (celkem 478 hlasů)