Béčko porazilo lídra ligy

Vzestupnou formu brněnského Béčka měli o víkendu prověřit těžcí soupěři, kteří okupují příčky v tabulce nad brněnským celkem a kteří v úvodním kole Brno porazili. Jenže už v pátek se kvůli personálním problémům omluvily Budějovice, takže jsme věděli, že se utkáme pouze s lídrem tabulky a loňským extraligovým celkem z Tábora.  + přidány fotky

VSK VUT Brno x KC SPŠS Tábor 12:8 (5:2)

Do zápasu jsme šli sice bez Barči Dvořákové, Lukáše Pazourka a Kuby Pernici, ale zato s odhodláním Tábor porazit. Tábor se ujal vedení, ale my jsme si trpělivou hrou vytvořili také dobré šance a brzy jsme srovnali. V utkání jsme dokázali velmi dobře pokrýt klíčové hráče soupeře, případně jsme spoléhali na nepřesnost jejich zakončení, na naší straně naopak byla k vidění kompaktní hra celého týmu. V celém zápase moc košů nepadalo, hlavně soupeři několikrát za sebou míč doslova vyskočil z obroučky. Nám se vedlo podobně, ale přece jen jsme měli mušku o něco přesnější. Po zásluze jsme tedy v poločase vedli 5:2.

Druhá půle byla herně po většinu času v naší moci. Hráli jsme bez větších chyb v útoku i v obraně. Těžili jsme především z lepší kontroly útoku, nestříleli jsme tolik z nepřipravených pozic a raději jsme si počkali na vhodnější moment. Dobře jsme také využívali převahy našich holek, největší problémy dělala svým protihráčkám v útoku Jitka, která si také připsala 3 koše. V důležitém momentě, kdy začal soupeř stahovat náš náskok, se střelecky chytil Michal a 2 důležité koše přidala i Gabča.  Střeleckou smůlu si tentokrát vybral Zbyňa, kterému žádná z jeho mnoha do koše nepadla. Velkou pochvalu zaslouží Marek se Zbyňou za velmi dobrou obranou práci, když nedali mnoho prostoru nejlepším střelcům ligy Valešovi a Zieglerovi. 15 minut před koncem šel ze hřiště Roman, kterého nahradil Bady, a posledních 5 minut si zahrál i navrátilec z dálného ruského východu - Kozlík. Po velmi dobrém výkonu celého týmu jsme zaslouženě zvítězili 12:8 a díky plnému bodovému zisku z tohoto kola se začínáme výrazně dotahovat na čelo tabulky.

Sestavy a koše:

Brno: Polívka 0 (45. Báder 1), Horák 0 (55. Kozel 0), Sopko 1, Jansa 3, Dvořáková J. 3, Modlitbová 2, Koláčná 1, Havlíčková 1

Tábor: Dvořák 0, Ziegler 2, Šteger 3, Valeš 2, Hroníková 0, Horáková 1, Musilová 0, Lhotáková 0

Slovo trenéra: "Kvůli korfbalovým povinnostem to byl po dlouhé době první zápas Béčka, který jsem mohl koučovat z lavičky. Hra celého týmu mě moc potěšila. Je vidět, že celý tým šlape po všech stránkách, že se učíme nové věci a úspěšně odbouráváme chyby jak jednotlivců, tak celého týmu. Trochu musíme ještě zlepšit obranu 1/1, příliš odstupujeme od svých hráčů a dáváme jim moc prostoru pro nahrávku i zakončení střelou, protože máme obavu z donášek. Měli bychom být schopni lépe ubránit obě situace. Ale jinak tým zaslouží pochvalu - minimum zkažených náher, dobře připravované útoky, fungující komunikace mezi hráči. Líbilo se mi, že tým byl schopen zahrát i věci, které aktuálně trénujeme.

Pevně věřím, že když budeme v plné sestavě v klíčových zápasech proti Děčínu a Praze, máme šanci je porazit a znovu bojovat o titul. Doufám, že neopadne zatím dobrá tréninková morálka a budeme mít šanci se sehrát ještě trochu líp i v jednotlivých čtverkách. Zatím se bohužel moc nepotkáváme ve velké hale a zápas je pak trochu improvizace."

Autor: Ondra
Vydáno: 17.2. 2008 21:56