Béčko si poradilo s Jihočechy i Jihomoravany

V neděli 13.10. se v brněnské hale GiTy uskutečnilo první kolo 1.ČKL, ve kterém se kromě domácích představil i tým Znojma a Českých Budějovic.

KK Brno x TJ Znojmo MS YMCA 18:11 (8:5)

Sestava: Hejčová (Škrobová), Weissová, Máša (Fridrich), Sopko
Dvořáková, Mášová, Mens, Skála

V prvním zápase na sebe narazily, stejně jako minulý víkend, dva týmy z jižní Moravy - Brno, tvořené zkušenými hráči, a Znojmo, sestavené z mladých nadějných hráčů. Oba týmy, jako vždy, si chtěly odnést výhru, ale než padl první koš zápasu, oběhlo velmi dlouhých 7 minut, během kterých ukázali obránci na obou stranách, že to útočníci nebudou mít příliš jednoduché. Od 7. minuty již konečně začaly padat koše a hra začala být zajímavá i pro diváky. Brněnští si od počátku vybudovali náskok, který postupně navyšovali a nedovolili soupeřům dotáhnout se. Do poločasu odcházeli s tříkošovým náskokem za stavu 8:5.

Do druhé poloviny se vrhly týmy ještě bojovněji, ale střelecká úspěšnost dále zůstávala na straně Brna, které si přesně mířenými střelami zvyšovalo vedení. Brňáci si přesně nahrávali, využívali celé hřiště a jejich hra potěšila nejedno divácké oko. Dobře připravené akce končily převážně úspěšně, a tak nikoho nepředstavil konečný výsledek 18:11.

Střelci: Weissová 8, Mášová 4, Skála 2, Škrobová 1, Sopko 1, Fridrich 1, Mens 1

KK Brno x KCC Sokol České Budějovice 12:3 (4:1)

Sestava: (Škrobová), Weissová, Máša, Sopko
Dvořáková, Mášová, Mens, Skála (Fridrich)

V druhém zápase se domácí utkali s týmem z jižních Čech, který v předchozím zápase prohrál těsně o 1 koš se znojemským týmem, takže budějovičtí měli velmi silnou motivaci vyhrát a odvést si z jihomoravské metropole nějaké body. Oproti prvnímu zápasu propadl koš obroučkou již v první minutě, po střele brněnské hráčky. Za stavu 2:1 však střelecká štěstěna opustila halu a následovalo několik nekonečných minut plných bránění a zkažených útoků na obou stranách. Poločasový stav 4:1 pro domácí hovořil sám za sebe.

O pauze rozdal trenér svým svěřencům nové pokyny a nabádal je k většímu klidu v útoku a hlavně přesnějším nahrávkám, což se následně podařilo aplikovat ve hře. Brno dokázalo využít celých 25 vteřin v útoku. Štěstěna se mezitím nejspíš naobědvala a vrátila se zpátky na hřiště. Do konce zápasu oba týmy proměnily několik střel, ale vedení si po celou dobu pohlídali Jihomoravané a zvítězili o 9 košů.

Střelci: Skála 4, Weissová 2, Sopko 2, Máša 2, Škrobová 1, Fridrich 1

I první kolo 1.ČKL přineslo několik důležitých změn ve hře. Stejně jako v extralize byl zaveden nový střídací systém, který si trenér brněnského Béčka pořádně vyzkoušel, čistý hrací čas 2x25 minut a shot-clock. Všichni hráči i rozhodčí si s pravidly velmi dobře poradili a zápasy, tak proběhly předpisově .

Autor: Martula
Vydáno: 13.10. 2013 20:07