Béčko v troskách bodovalo naplno na severu Moravy

Skoro s měsíčním zpožděním, ale přece přidáváme report z listopadového výletu na sever Moravy, kam zavítalo brněnské Béčko na utkání s Šenovem a Kolínem. Z původně pestré sestavy s několika náhradníky ale kvůli řadě zranění, nemocí a omluvenek zbyly jen "trosky", které ještě na poslední chvíli doplnila Eliška Jonáková, aby nás vůbec jelo 8. Jenže těmhle troskám rozhodně nechyběla chuť vyhrávat, takže soupeři se měli na co těšit.

1. utkání
KC ZŠ Šenov x KK Brno B 16:23 (9:11)
Úvodní minuty utkání byly spíš oťukávací, taky proto, že část brněnského týmu dorazila do Havířova asi jen 10 minut před zápasem, takže se ještě v průběhu zápasu vlastně rozcvičovala. Zpočátku vyrovnané skóre pramenilo především z nečekaně přesné dalekonosné střelecké mušky domácích. Brno si vypracovávalo šance klidnou pestrou hrou s minimem chyb. Zejména dívčí část družstva bylo chvílemi třeba skoro nutit zakončovat i ve vyložených šancích. Ale snaha a trpělivost nakonec slavily své ovoce - střelecky se dařilo na jedné straně Martinovi Skálovi s Eliškou Jonákovou, na straně druhé i přes počáteční neúspěchy začala trefovat Barča Dvořáková a Ondra Fridrich. Především díky jejich košům tak Brno nad Šenovem v poločase vedlo 11:9.

Druhý poločas začal poměrně spolehlivým nástupem hostujícího týmu a Brno se začalo pomalu svému soupeři vzdalovat. Hráči velmi dobře plnili trenérovy pokyny, využívali celý prostor hřiště a vytvářeli si velmi pěkné šance, které se dařilo proměňovat. Největší nedostatky v obraně vznikaly po chybách dívek, které si příliš snadno nechávaly utéct soupeřky do donášek, občas i několikrát v jednom útoku. Od 40. minuty už  ale bylo prakticky jasné, že Brno drží zápas ve svých rukou, protože náskok narostl skoro na 10 bodů. Snad možná tato jistota hosty ukolébala a v útocích se obejvily i hloupé chyby, paradoxně občas z rukou těch nejzkušenějších :-)

I přesto nakonec brněnští spolehlivě zvítězili poměrem 23:16.

Sestava a střelci:
Eliška Jonáková (5), Karolína Hejčová (0), Martin Skála (6), Jirka Ziegler (1) - Barbora Dvořáková (4), Barbora Malcová (0), Ondra Fridrich (6), Marek Sopko (1)

2. utkání
KK Brno B x VKC Kolín B 20:16 (10:7)
Krátce po prvním vítězství nás čekal soupeř mnohem nepříjemnější - B tým Kolína. V jeho kádru nastoupilo spousta mladých tváří doplněných několika zkušeným harcovníky.  Brněnští vstoupili do utkání velmi soustředěně a od začátku tahali za delší konec. Nejpříjemnějším překvapením pro trenéra byl fakt, že hra všech hráčů přesně plnila jeho představy - všichni se vyvarovali zbytečných chyb, k vidění bylo jen minimum ztrát míče a snad každý útok končil střelou. Zároveň  obrana pracovala velmi spolehlivě. Skvělé bylo vidět, jak do hry dokáží hráči přenést i to, co se na tréninku dlouhodobě úplně nedaří. Celý zápas se nesl ve velmi přátelském a přesto maximálně sportovním duchu. Tentokrát ale zápas stál střelecky především na pánské části doplněné opět Eliškou Jonákovou. Poločasový výsledek zněl příjemněji pro brněnské - 10:7.

Druhý poločas pokračoval v duchu toho prvního - hráči Brna byli stále lehce o krok napřed, jejich kombinace i zakončení byly přesnější. Soupeř se však nevzdával a zkoušel ještě výsledek obrátit ve svůj prospěch. Ale brněnský tým vytrval ve svém poctivém a spolehlivém výkonu, jeho útoky byly delší s několika doskoky a když už to chvíli vypadalo dramatičtěji, sérií několika košů zase svému soupeři odskočili na větší rozdíl. Snad trochu Brnu zatrnulo, když se 3 minuty před koncem krvavě zranila Eliška Jonáková a v poslední minutě ještě Ondra Fridrich, ale vše nakonec dopadlo dobře a i přes nejistý závěr odehraný v 7 lidech nakonec Brno zvítězilo 20:16.

Ze Šenova si tak brněnské Béčko odvezlo plný počet bodů a okupuje po dvou kolech nejvyšší příčky tabulky 1. ČKL. Radost trenérovi udělal zejména velmi spolehlivá hra s minimem chyb v útoku, do kterých jsme navíc dokázali zapojit několik prvků nacvičovaných na tréniních. Zapracovat naopak musíme zejména na obraně 1:1, kde nám soupeři příliš snadno utíkají do donášek.

Autor: Ondra
Vydáno: 3.12. 2013 20:49