Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Béčko získalo doma první body

První prosincovou neděli se brněnské Béčko poprvé představilo doma. V hale v Bohunicích přivítalo lídry tabulky z Tábora a Havířova. Snad i proto se příliš velká bodová žeň neočekávala.

 

 

Hned prvním negativem dne bylo, že se k utkání opět nedostavil žádný nominovaný rozhodčí, takže jsme si opět turnaj pískali sami. 

 

V úvodním duelu nás čekal vedoucí tým tabulky z Tábora, který se prezentuje velmi rychlým, fyzickým korfbalem. V prvních 15 minutách jsme tlaku soupeře odolával, ale postupně se začala projevovat výrazná herní zkušenost a střelecká i fyzická disponovanost Jihočechů. My jsme se bohužel stále nebyli schopni dostat ke hře, kterou si vtloukáme do hlav a naopak soupeř nám dával koše ze situací, které bychom chtěli hrávat my. Zejména ve druhé patnáctiminutovce soupeř na hřišti dominoval a my jsme nebyli schopni pořádně vstřelit koš.Stav 4:12 po 30 minutách byl hrozivý.

Naštěstí ve druhé půli jsme začali trochu lépe bránit, soupeř ztratil úspěšnost v zakončení. My jsme si ji ale příliš také nespravili, takže druhá půle patřila mezi méně zajímavé herní úseky, když skončila nízkým skóre 5:5. Konečný výsledek tedy zněl  9:17 v náš neprospěch.

 

 

Do utkání s Havířovem jsme šli s vidinou možného úspěchu. naše řady posílila Eliška Jonáková a od prvních momentů bylo vidět, že hře dominuje. Jedna čtveřice tedy postavila hru zejména na Eliščině úspěšnosti v zakončení, druhá se ze všech sil snažila držet soupeře z dostřelu a přidat také nějaký ten košík v útoku. V obraně nám velký problém dělali zejména kluci z Havířova, kteří nejenže byli vyšší, ale překvapovali nás také svojí rychlostí a dynamikou. Poločasové skóre 8:7 v náš prospěch slibovalo velké drama. 

To se nakonec i konalo. Ačkoliv jsme celou dobu v utkání vedli, soupeř v závěrečných 20 minutách začal zle dotírat a nebýt trochy štěstí, asi by skóre i srovnal. Když už se dostal na rozdíl jediného koše a nám se nedařilo v útoku udržet míč, natož skórovat, bylo nám zle nedobře. Trn z paty nám pomohla vytáhnout dalšíposila z Áčka, Ivan, který po příchodu na hřiště uklidnil hru druhé čtverky, získal několik potřebných doskoků a nakonec i přidal důležitý rozdílový koš. Na dvojbodový rozdíl už soupeř nedokázal reagovat  a my jsme se tak mohli radovat z první letošní výhry v poměru 15:13.

 

Takže jen houšť a větší kapky. Ať se z toho dna tabulky odlepíme... Díky všem za bojovnost a snahu. 

 

Autor: Ondra
Vydáno: 13.12. 2010 23:32
Přečteno: 1197x
Hodnocení: 2.6 (celkem 428 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.