Béčko získalo první body

V improvizované sestavě odecestovalo v sobotu brněnské Béčko na turnaj do Kutné Hory, kde ho čekali dva soupeři z odlišných konců prvoligové tabulky - Kolín a domácí Kutná Hora.

Tým odjel na turnaj ve složení - kluci: Drago, Zbyňa, Tomáš a Ondra; holky: Mirka, Lucka, Jitka, Barča D. a Aduš.

V prvním utkání nás čekal  velmi těžký soupeř z Kolína, který ve svém kádru měl celou řadu velmi zkušených hráčů z řad bývalých reprezentantů doplněných několika extraligovými hráči, včetně juniorského reprezentanta Matěje Kubíčka. Ale ani my jsme nepostrádali hráče s extraligovou příslušností, takže síly byly poměrně vyrovnané. Soupeř byl od začátku neustále o krok napřed a my jsme jen dotahovali. Ale stále se nám dařilo nenechat Kolín odskočit na větší rozdíl. Dařily se kombinace, neztráceli jsme zbytečně míče a občas jsme trefili i koš. V poločase jsme proto prohrávali jen o jediný bod.

Bohužel vstup do druhé půle se nám nepovedl, když na do té doby často volně střílejícího Draga nastoupil místo Milana Čejky mladý pohyblivý hráč z kolínského dorostu a nedal Dragovi tolik prostoru pro zakončení. Zaváhání v útočné kombinaci soupeř využil a rychle oskočil na rozdíl 4 košů. V té době se už na ploše bohužel rozhořely vášně nad spornými výroky sudího a na obou stranách se několikrát zle zajiskřilo. Žádnému z týmů to ale neprospělo a stav skóre se měnil jen pozvolna. Brno přece jen zkonsolidovalo své útoky a mohlo náskok soupeře ještě smazat, to by ale museli jeho hráči aspoň o trošku přesněji střílet. V útocích jsme měli spoustu příležitostí, jenže ne a ne dát koš. Kolín si tak už vítězství pohlídal a v rozhádaném a občas nesportovním utkání zvítězil 16:12.

Druhým soupeřem nám byla domácí Kutná Hora, která v prvním střetnutí turnaje podlehla Kolínu o více než 20 bodů. Proto jsme tušili, že by to měl být soupeř, s nímž máme šanci získat první body. Od úvodních minut střetnutí jsme měli na hřišti převahu a bez problémů navyšovali náskok. Občas jsme se ale nechali strhnout k překombinovaným akcím a málo zapojovali do hry dívčí část týmu. V obraně jsme soupeři zpočátku nedávali prostor k zakončení, což ale vedlo k tomu, že ten dlouho držel míč v útočné zóně, aniž by cokoliv vyplodil. Proto jsme i za cenu několika obdržených košů z dálky stáhli obranu a soustředili se na doskakování nepřesných střel. Tato taktika se osvědčila a v poločase jsme vysoko vedli.

Ani druhá půle nic na naší dominanci nezměnila,na jedné straně řádila Jitka, která ve druhé půli vstřelila 5 košů, ve druhé čtverce dávali koše všichni hráči, i když Drago s Ondrou občas holkám zapomněli půjčit míč. Když je ale do kombinací zapojili a domnutili holky střílet a utíkat do donášek, ty se odvděčily několika pěknými koši, včetně snad historicky první Lucčiny proměněné penalty v posledních vteřínách utkání. Díky konečnému vítězství 27:13tak brněnské Béčko získalo první body a odlepilo se ze dna tabulky, kam určitě nepatří.

Závěrem:

Myslím, že nebýt zbytečného hádání a strkání se s Kolínem, tak bychom mohli říct, že jsme odehráli celkem dobrý turnaj. První půle s Kolínem byla velmi vyvedená a nebýt střelecké "impotence" ve druhé půli, mohli jsme utkání minimálně zdramatizovat. Druhý zápas už byl poměrně jednoduchý a šlo jen o to, nenechat se strhnout k hloupostem a naopak zkoušet některé signály. Škoda, že nám stále chybí tolik nemocných hráčů. Bylo by dobré na turnaje jezdit aspoň v 10-12 lidech, aby se na hřiště dostali sbírat zkušeností třeba i dorostenci. A to samozřejmě platí i o trénincích.

Autor: Ondra
Vydáno: 30.11. 2008 18:01
Přečteno: 1393x
Hodnocení: 2.9 (celkem 443 hlasů)