Brňáci byly v jihomoravském derby úspěšnější

V neděli 8.3. se odehrálo poslední kolo základní částí České korfbalové extraligy. Vedoucí tým tabulky, KK Brno, se vydal na domácí půdu druhého týmu - MS Znojmo. Cíl Brna byl jasný - vyhrát a zároveň si otestovat případného finálového soupeře. Oba trenéři si navíc mohli vyzkoušet různé herní sestavy, protože oba týmy již měly svůj postup jasný.

MS Znojmo X KK Brno 16:22 (11:8)

Stejně jako do všech zápasů, tak i do tohoto vstoupily oba týmy odhodlaně. Nějakou chvíli sice trvalo, než míč poprvé propadl obroučkou, ale bojovnost ani rychlost hry to nijak neovlivnilo. Celý zápas se nesl v duchu těsných obran, rychlého pohybu míče, ale i nepřesných zakončení. Brno si dokázalo vytvořit krásné šance blízko u koše, ale většinu z nich nedokázalo proměnit. Poločasový výsledek 8:11 ve prospěch domácích nebyl pro Brno zrovna nejpříznivější. Svůj podíl na tom měly i 3 neproměněné penalty.

Do druhého poločasu brněnský trenér trochu zamíchal sestavou a jako správný barman slavil se svým novým „drinkem" po nějaké době úspěchy. Brňáci nejdříve srovnali, a následně se ujali vedení, na čemž měla největší zásluhu nejlepší střelkyně kola Eliška Jonáková. Domácí se však nehodlali vzdát a stěžovali Brnu útok jak se jen dalo. Nic však nemohlo zastavit nastartované hosty, kteří si vystříleli jednoznačnou výhru 22:16, kterou 5 vteřin před koncem potvrdil dlouhou střelou Ivan Vávra.

Střelci: Jonáková E. 10, Skála 3, Vávra 3, Škrobová 2, Věžník 2, Jonáková Š 1, Ziegler 1

MS Znojmo X KK Brno 20:20 (8:8)

I v druhém zápase brněnský trenér využil možnosti pohrát si se sestavou a najít tak ideální sestavu pro následující semifinálové boje. Bohužel změna sestavy nepřinesla vyšší střeleckou úspěšnost. Oba týmy opět předváděly skvělé obranné zákroky a ani rozhodcovské píšťalky zrovna nepřispěly k vysokému poločasovému skóre.

V druhém poločasu se na obou týmech začínala projevovat únava, což vedlo k mírnému zpomalení tempa hry. Paradoxně toto zpomalení přineslo vyšší střeleckou úspěšnost. Do vedení se jako první dostalo Brno. Hostům se však nepodařilo udržet své tříkošové vedení a dovolili hostujícím vyrovnat. V poslední minutě se o vyrovnání ještě dvakrát pokusila nejlepší střelkyně zápasu Štěpánka Jonáková, ale ani jeden z jejích pokusů neskončil úspěšně. Oba týmy si připsaly po jednom bodu a mohou se teď naplno věnovat semifinálovým přípravám.

Střelci: Jonáková Š. 7, Jonáková E. 4, Drábková 3, Věžník 3, Ziegler 2, Šedý 1

Autor: Martula