Brňané si vyšlápli na mistra ze Znojma

Dvě vyrovnané bitvy svedli s úřadujícím českým mistrem ze Znojma brněnští korfbalisté. Ve dvojutkání třetího kola extraligy se představili poprvé doma a velmi dobrým výkonem navázali na premiérové vítězství z Kolína.

První utkání začalo velice dobře pro domácí, kteří si během prvních 15 minut dokázali vybudovat velice příjemné vedení 7:1. V tomto rozletu je bohužel nezabrzdil soupeř, ale osvětlení v hale, které vypadlo a naskočilo až za 15minut. S touto pauzou se lépe vypořádali znojemští, kteří dokázali během pár minut téměř srovnat. Naštěstí brněnští dokázali opět zvýšit otáčky a strhnout výrazněji vedení na svou stranu do poločasu 12:6.

Ve druhém poločase brňané mírně polevili a soupeř toho dokázal využít ke stažení výsledku. Klid do hry nepřinesli ani střídající hráči, kteří měli pomoci v přesnosti útoků. Další nepříjemností bylo zranění Štěpánky Jonákové, která byla odnesena ze hřiště s vyhozeným kolenem. Když už vše nasvědčovalo prodloužení, opět zafungoval komplex "Brno" a soupeř v poslední minutě vstřelil vítězný koš.

Brno - Znojmo  18 : 19    (12 : 6)

Brno - Fridrich 4, Cholava 3, Vávra, Jansa 2 (40. Šedý 1) - Koláčná 1 (37. Coufalová), Škrobová 3, Jonáková E. 2, Jonáková Š. 1 ( 42. Kejdušová 1)

Znojmo - Podzemský 7, Malačka J. 5, Žák I. 2, Buchta 4 (48. Malačka P.) - Spěšná 1, Šebelová, Simonidesová, Buchtová (Zábojová)

Do druhého zápasu vstoupilo Brno pouze s jednou změnou, oproti konci prvního střetnutí, a to bez zraněného Cholavy. Toto utkání začalo ve velmi mírném tempu a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, ale žádný ze soupeřů nešel do většího než dvoubodového vedení. Oba soupeři zakončovali především střelbou z větších vzdáleností a z chyb pod košem. Na poločasovou přestávku šli přesto spokojenější domácí, kteří vedli 10:9.

Poslední 30minutovka dne pokračovala ve stejném duchu a oba týmy si hlídaly těsný bodový rozdíl. Narušit se to povedlo brňanům až 10minut před koncem, když po proměněných šancích odskočili soupeři na 3body. Z dřívějších zápasů však víme, že ani tohle vedení nemusí být rozhodující. Znojemští mocně tlačili, ale více jak na zdramatizování skóre na 19:18 pro Brno nedosáhli.

Brněnští hráči, tak ukončili dlouhou znojemskou šňůru bez prohry, která trvala přes 2,5 roku od ledna 2007!

Brno - Znojmo  19 : 18    (10 : 9)

Brno - Fridrich 2, Vávra 3 (48. Horák), Jansa 1 (30. Máša 2), Šedý 1 - Kejdušová 2, Jonáková E. 1, Škrobová 3, Coufalová 4

Znojmo - Malačka J. 1, Podzemský 4, Veselý 3 (50. Žák 1), Buchta 1 (15.
Malačka P. 2) - Šebelová 1, Zábojová 2, Simonidesová 1, Spěšná 2

O zápase také krátké zprávy v Deníku. Pozvánka, výsledek a fotky

Vydáno: 26.10. 2009 07:00