Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Brňané v extraligové dohrávce zlomili Znojmo až ve druhém poločase

Brněnský korfbal klub definitivně uzmul první místo v korfbalové extralize. Obhájce titulu totiž v sobotní dohrávce sedmého kola porazil dosud vedoucí Znojmo 24:13, a i když má o zápas míň, tak vede tabulku. Před sebou už má jen dvě klání s předposlední reprezentací do třiadvaceti let a posledním Kolínem, dá se tedy očekávat, že vedení udrží.

  

Modří Sloni drželi v jihomoravském derby se soupeřem krok poměrně dlouho, jejich odpor zlomili domácí až devítikošovou šňůrou ve druhém dějství. „Střelba nám moc nešla od začátku, ale ve druhé půli už se nám přestalo dařit úplně. Velký problém jsme měli také v obraně. Hráči si v soubojích jeden na jednoho nevěděli s brněnskými korfbalisty rady,“ povídal zraněný vůdce Znojma Jiří Podzemský, který měl tak klid na koučování z lavičky. „Na jednu stranu si tuto situaci vychutnávám. S odstupem vidím všechno líp. Na tu druhou bych nejradši skočil na palubovku a družstvu pomohl,“ popsal Podzemský nezvyklé pocity.

    

Jeho operovaná ruka si zřejmě vyžádá delší klid, než původně zkušený ostrostřelec očekával. „Měli mi sundat sádru po šesti až osmi týdnech, teď to vypadá na deset. To vzhledem k blížícímu se vyvrcholení extraligy není dobré,“ hlesl Podzemský.

    

Brňané nastoupili do utkání v trochu pozměněné sestavě. „Ale moc nám to nefungovalo. Po poločase jsme se vrátili k osvědčenému složení a to se nám vyplatilo. Nám chyběla Eva Fridrichová, ale Znojmo bylo oslabené víc. Vedle Jirky mu sházel i Petr Malačka a šlo to poznat. Jde o kluky, kteří střílí spoustu košů,“ podotkla brněnská Eliška Jonáková.

 

Brno, KK : Znojmo Modří Sloni - 24:13 (9:7)

Rozhodčí: Lukáš Filip, Petr Báder.

Nejlepší střelci: Jonáková Štěpánka 5, Jonáková Eliška  4, Bušík Peter 3, Drábková Dominika 3, Vávra Ivan 3 - Žák Ivan 5, Veselý Tomáš 2.

   

Do konce základní části extraligy chybí už jen několik kol a rýsují se tak už dvojice pro semifinále, které se oproti loňsku hraje na dvě vítězná utkání. S největší pravděpodobností to vypadá na souboje Brna s Prostějovem a Znojma s Českými Budějovicemi. „Věděli jsme, že klání se Znojmem o první pozici je důležité. Chceme totiž narazit v semifinále na Prostějov a po sobotní výhře jsme tomu blízko,“ komentovala Jonáková. „Chtěli jsme Prostějov také, ale vypadá to na Budějky. Připravíme se tedy na ně. Zatím to však ještě neřešíme, play off přijde na řadu později,“ uvedl Podzemský.

  

Autor článku: Jan Pařík 

Autor: Admin
Vydáno: 13.3. 2016 21:09
Přečteno: 572x
Hodnocení: 2.3 (celkem 187 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.