Kategorie: reprezentace

Brněnská hráčka na Mistrovství světa U16

O uplynulém víkendu se zúčastnila studentka základní školy Laštůvkova v Bystrci, Vendula Jemelíková, neoficiálního MS hráčů do šestnácti let - Korfball Talent World Cup 2013. Jak hodnotí své účinkování? Jak se české reprezentaci dařilo?

Byla to tvoje první větší reprezentační akce, jak bys ji zhodnotila?

Byla to pro mě velká zkušenost. Atmosféra byla super a jsem ráda, že jsem to mohla poznat a prožít.

S jakým cílem jste jeli na U16 Talent World Cup 2013?

Chtěli jsme dosáhnout lepšího umístění než loňský rok, takže být lepší než pátí. Skončili jsme čtvrtí, takže se nám to povedlo a celý turnaj bych zhodnotila jako úspěšný.

Jak bys zhodnotila průběh turnaje?

My jsme měli ve skupině Německo, Rusko a District South, to je výběr hráčů z jižního Holandska. První zápas s Německem byl hodně nervózní, byli jsme unaveni z cesty, což se taky projevilo na výkonu a zápas se nám prostě nepovedl.

Po Němcích nás čekal přátelský zápas s týmem District South. Nervozita z nás opadla a nešlo nám o nic jiného, než si dobře zahrát a dostat se do tempa. Zápas jsme sice prohráli, ale do dalšího zápasu proti Rusku, jsme nastupovali s tím, že chceme Rusko porazit, skončit na druhém místě a hrát o medaile. To se nám nakonec povedlo. Semifinálový zápas s Holandskem rozhodl o tom, že jsme hráli o třetí místo opět s Německem.

Který zápas byl pro tebe nejlepší a který nejhorší?

Jak nejlepší, tak nejhorší zápas byl proti Němcům. Zápas ve skupině byl nejhorší a naopak zápas o třetí místo byl nejlepší. Atmosféra byla super.

Věkový průměr hráčů ČR byl 14,5 let, byl to nějaký handicap?

Já myslím, že věk roli nehrál. Spíš jsme neměli vysoký tým, třeba jako Holanďani.

Co fanoušci a atmosféra při zápasech?

Atmosféra byla super, na zápasy chodilo hodně lidí, třeba jak u nás na florbal. Všichni to tam hrozně žerou. Nás přijel podporovat Milan Schwarz - předseda IKF Evropa.

Co parta lidí s kterou jsi tam jela?

Parta byla dobrá, znali jsme se už s předchozích přípravných soustředění.

Autorka rozhovoru: Eliška Jonáková

Vydáno: 26.3. 2013 15:00