Brněnské Béčko přišlo o neporazitelnost v Táboře

4. kolo 1. české korfbalové ligy svedlo dohromady v Táboře domácí celek, který se v letošním ročníku zdaleka nepohybuje na příčkách, jimiž se mohl pyšnit v minulých letech, a dosud vedoucí a neporažený celek soutěže - KK Brno B. Otázka tedy zněla, zda si hosté udrží svoji neporazitelnost.

KC SPŠS Tábor x KK Brno B 19:13 (8:8)

Úvodní zápas začal v ostrém tempu a jako první zacílili donáškou do černého domácí. Hosté se ale nenechali zahanbit a pohotově odpověděli. A podobný vývoj se v podstatě táhl jako červená nit celým prvním poločasem. Brno sice předvádělo o něco lépe organizované útoky, ale bohužel pro hostující celek mu vázla střelba, když jejich střely ne a ne propadnout obroučkou. To domácí celek naopak mohl z efektivity dávat lekce. Útoky Tábora byly jednoduché, se střelbou z větší vzdálenosti a donáškami, které ovšem ve většině případů našly svůj cíl. Přesto byl výsledek první půle vyrovnaný 8:8.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a chopili se vedení. Zato na hosty jako by sedl černý mrak. Brno si vytvářelo spoustu dobrých šancí, ale jedna čtveřice ne a ne skórovat. A tak Tábor trpělivě v útoku čekal na příležitosti a zejména střelbou z dálky decimoval brněnské sebevědomí. Když po 15 minutách druhé půle svítil na ukazateli skóre stav 16:11, začalo to s brněnskými šancemi vypadat bledě. Snaha hostů vstřelit koš jim svazovala ruce a naopak domácí excelovali jednoduchostí a přesnou muškou. Zřejmě rozhodujícím faktem celého utkání pak byla nula na kontě brněnských dívek, oproti 9 košům táborských střelkyň. Po 50 minutách se tak Tábor mohl radovat z druhého letošního vítězství, které je o to cennější, že připravilo vedoucí celek tabulky o jeho neporazitelnost. Konečné skóre tedy 19:13 pro Tábor.

Sestavy a střelci:

Tábor: Valeš (2), Ambrož (3), Šteger (4), Ziegler T. (1) , Lhotáková (1), Kášková (2), Horáková (3), Žahourová (3)

Brno: Fridrich (5), Sopko (1), Skála (5), Ziegler J. (2), Mens, Hejčová, Weissová, Dvořáková A., Dvořáková B., Škrobová

KK Brno B x KC SPŠS Tábor 23:15 (9:7)

Do druhého střetnutí oba celky zamíchaly sestavami, pikantnost utkání pak přidal bratrovražedný souboj bratří Zieglerů, Tomáše za Tábor a Jiřího, který hají brněnské barvy. A aspoň na začátku utkání se zdálo, že tato sázka na změnu vyšla lépe Brnu, které po krátké přestřelce šlo do vedení. Co brněnským nevycházelo v prvním duelu, to šlo ve druhém mnohem lépe a brněnští přece jen udržovali mírný náskok 3-4 bodů. Táborští ale nechtěli zůstat pozadu a houževnatě vzdorovali. Ale jejich střelecká pohoda přece jen nebyla taková, jako v prvním střetnutí a zejména táborské dívky měly mnohem méně příležitostí pro zakončení. Po poločasovém klaksonu tak svítilo na tabuli skóre 9:7 ve prospěch Brna.

Do druhého poločasu ale brněnští vlétli jako uragán a brzy odskočili na rozdíl 6 bodů. A ani tam se ukazatel skóre nezastavil a po několika dalších útocích zakončených úspěšně už na tabuli svítala na brněnském kontě dvacítka. To do konce utkání zbývalo necelých 10 minut a od té chvíle se už utkání spíše v pohodě a klidu dohrávalo. Táborští sice ještě dokázali z odstupu Brna něco málo ukrojit, ale na dramatický obrat ve skóre chyběl čas i síly. Brněnský celek si tak připsal na své konto vítězství v poměru 23:15 a drží se stále na předních příčkách tabulky.

Brno: Sopko (1), Skála (7), Ziegler J. (4), Mens (1), Fridrich (2), Hejčová (2), Weissová (5), Dvořáková A., Dvořáková B., Škrobová (1)

Tábor: Ambrož (1), Ziegler T. (4), Jarosch (2), Šteger, Valeš (1), Fůrová (1), Lhotáková, Kášková (2), Horáková (4), Žahourová

Hodnocení trenéra:

Opět je třeba poděkovat všem hráčům za odvedené výkony. Pokřtili jsme nové dresy, ztratili neporazitelnost, ale nenechali jsme si zkazit dobrou náladu, a to je nejdůležitější.

V prvním zápase jsme rozhodně nepodali dobrý výkon. První půlka nebyla špatná, ale pokud nedáme z 10 střel ze 4m a 5 dnonášek ani jeden koš, těžko můžeme vyhrávat. Bohužel jsme nedokázali překonat nedůvěru v sebe sama - neumíme si při střelbě věřit a prostě to tam bez dlouhého přemýšlení "hodit". Hráčům, kteří za půl roku téměř neudělali chybu, najednou padají míče z rukou, kazí náhry, no prostě den blbec... Navíc jsme se přizpůsobili pomalé hře soupeře bez pohybu a nedokázali mu vnutit svoji hru. To vše navíc doprovázely individuální chyby v obraně, které narozdíl od zápasu třeba s Šenovem soupeř trestal. Beru to i jako poučení, jak lépe skládat čtverky k sobě, aby se nám takovéto výpadky do příště vyhnuly.

Druhý zápas už bylo úplně jiné kafe. Na hřiště nastoupil úplně jiný tým. Najednou skoro všechno fungovalo, jak má. Koše jsme sázeli ze všech pozic, nedělali chyby, prostě pohoda, jak má být. Zapamatujme si to dobré, to špatné si vyženeme z hlavy a doufám, že v tomto stylu už dotáhneme sezónu do vítězného konce.

Autor: Ondra
Vydáno: 12.1. 2014 21:17