Brněnské liga minižáků měla na programu již šesté kolo

Pošesté se potkaly, v brněnském Žebětíně, týmy mini a mladších žáků Korfbal klubu Brno. K tradičnímu turnaji v obou kategoriích byl na programu ještě nominační zápas minižáků, ze kterého byli vybráni ti nejlepší pro celorepublikové čtvrtfinále. To se koná již tuto neděli 21.2.2016 opět v žebětínské tělocvičně. Brněnské hráče přijedou prověřit soupeři z Prostějova, Náchoda a možná i výběr z Ostravy. Tyto čtyři týmy se mezi sebou utkají o dvě postupová místa na finálový turnaj.

Všichni hráči byli o nominačním zápase srozumněni již před turnajem a na hřišti to bylo hned vidět. Všechny výsledky v této kategorii skončily velmi těsným rozdílem a bylo vidět množství pěkných akcí.

Brno A (Komín) - Brno B (Bystrc)  4:3 (1:2)

Dostálová Marta 2, Dostálová Lucie 1, Čech František 1 - Theissig Jan 2, Malina Kryštof 1

Do utkání vstoupili lépe hráči z Bystrce, kteří vedou průběžnou tabulku a chtěli si toto vedení nadále udržet. Tyto předpoklady však komínští převálcovali třemi koši ve druhém poločase a výhrou 4:3. Ukázali tak, že i s posledním týmem tabulky se musí počítat.

Brno B (Bystrc) - Brno C (Starý Lískovec+Žebětín+Bystrc)  4:4 (2:4)

Theissig Jan 2, Malina Kryštof 1, Telecký Lukáš 1 - Vojáček David 2, Fábková Anna 1, Mička Jakub 1

Děti z Bystrce chtěly své zaváhání napravit hned v dalším zápase proti výběru dalších tréninkových skupin. Ani ten však nedal svou kůži zadarmo a v poločase vedl 4:2. Záchranou bystrckých byl v posledních minutách a vteřinách Honza Theissig, který snížil a vzápětí vyrovnal na konečných 4:4.

Brno C (Starý Lískovec+Žebětín+Bystrc) - Brno A (Komín)  3:5 (1:3)

Mička Jakub 3 - Ježková Karolína 2, Chalupníková Klára 1, Chalupníková Kristýna 1, Vojna Tobiáš 1

O vítězství na turnaji si to rozdaly děti z Komína a mix tým. Komínští šli hned od začátku do vedení a dařilo se jim ho udržet. V poločase vedli 3:1 a po remíze v druhém poločase celkově 5:3.

Nejlepší střelci soutěže:
     1.místo - David Vojáček (15košů)
     2.místo - Kryštof Malina (14košů)
     3.místo - Patrik Šmehlík (12košů)
     4.místo - Pařilová Natálie (10košů)
     5.-6.místo - Jan Theissig, Tothová Eliška (8košů)

Další pokračování obou soutěží je na programu v sobotu 12.3.2016 a v sobotu 16.4.2016.

Čtvrtfinálová skupina celorepublikové soutěže se odehraje v neděli 21.2.2016 opět v Žebětíně. Přijďte podpořit brněnské hráče v boji o postup do finále.

Vydáno: 17.2. 2016 07:50