Brněnské trápení ve Znojmě

Když se v posledních 2 sezónách střetlo Znojmo s Brnem, vždy se oba soupeři rozešli buď s remízou nebo s nejtěsnějším možným vítězstvím pro jednu či druhou stranu. A velmi podobně to vypadalo ve Znojmě i tentokrát.

1. zápas
TJ Znojmo MS YMCA x VSK VUT Brno 14:13 (6:7)
Brňané vlétli do utkání po hlavě a s využitím nedůsledností v obraně domácích překvapivě brzy vedli 6:1. Jenže po time-outu domácích se karta začala pomalu obracet. Znojmo přestalo chybovat v situacích pod obranným košem a Brnu se vytrácela střelecká jistota. Těsně před poločasem Znojmo dokonce srovnalo, ale bylo to nakonec přece jen Brno, které šlo do druhé půle s jednobodovým náskokem.
Druhý poločas ale začal podobně, jako končil ten první. Brno se prosazovalo jen těžko přes precizní obranu Znojma a domácí naopak několika střelami z dálky začali zvyšovat svůj náskok. 10 minut před koncem už domácí vedli o 3 koše, ale hosté ještě dokázali koncovku zdramatizovat. Znojmo si ale už zasloužené vítězství 14:13 pohlídalo.

Sestavy a střelci:

Znojmo: Malačka J. 2, Malačka P. 6, Podzemský 2, Buchta 3, Zábojová 0, Simonodesová 1, Spěšná 1, Šebelová 1

Brno: Vávra 1, Fridrich 1, Máša 2 (40. Cholava 0), Ježek 2, Škrobová 2, Jonáková E. 1, Jonáková Š. 0, Coufalová  4.

2. zápas
TJ Znojmo MS YMCA x VSK VUT Brno 12:8 (7:4)
Kdo čekal ve střetnutí vedoucích týmů tabulky bodové žně, musel být asi druhým zápasem hluboce zklamán. Zejména Brněnští trpěli absolutní střeleckou nemohoucností, když nebyli schopni skórovat ani z velmi dobrých šancí v blízkosti koše. Znojmo působilo přece jen jistěji, ale ani jejich střelecká muška nebyla tentokrát dobře vyladěná.
Ani druhá půle příliš obraz hry nezměnila. Znojmo sice kontrolovalo vývoj utkání, ale v útoku se přes dobře bránící hosty moc neprosazovalo. Brno na druhé straně předvádělo někdy i velmi dlouhé útoky, ale s naprosto katastrofálním zakončením. Hra hostí se tak postupně zcela rozložila v křečovitou snahu o skórování a znojemští poměrně bez potíží udržovali jistý náskok. I přes nikterak povedený výkon v útoku nakonec domácí zvítězili v nepříliš pohledném utkání 12:8.

Sestavy a střelci:

Znojmo: Malačka J. 2, Malačka P. 1, Podzemský 3, Buchta 1 (Žák I. 0), Zábojová 1, Simonodesová 1, Spěšná 3, Šebelová 0

Brno: Vávra 2, Máša 1, Cholava 0 (35. Fridrich 1), Ježek 1, Škrobová 1, Jonáková E. 2, Jonáková Š. 0, Coufalová  0

Autor: Ondra
Vydáno: 28.1. 2008 19:27