Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Brněnské žactvo nestačilo na soupeře z Prostějova

V sobotu 15.3.2008 se uskutečnila přátelská utkání nejmladších brněnských žáků proti o něco málo starším žákům z Prostějova.

 

Tyto zápasy měly navázat na utkání, které oba týmy odehrály v prosinci. Tenkrát těsně zvítězili prostějovští 3:0 a 4:2, a o to větší motivaci měli brňané vrátit soupeři tyto porážky. K utkání se dostavilo na brněnské straně 18 žáků, 8 kluků a 10 holek, a na straně Prostějova 11 žáků. Těžká práce tak čekala trenéry, kteří museli pečlivě skládat sestavy, aby si hráči zahráli přibližně stejné časové úseky. Tyto starosti jsou však mnohem příjemnější než při nedostatku hráčů.  FOTKY

 

Brno - Prostějov   0 : 8   (0:1)

 

První utkání začalo velmi opatrně na obou stranách. V prvním poločase to byl především boj o střední pásmo, kdy oba týmy měly problémy se dostat k soupeřovu koši. Z mála střeleckých pokusů propadla košem pouze střela prostějovského hráče, který tak stanovil poločasový výsledek 0:1. Do druhého poločasu nastoupily obě strany v obměněných sestavách. Brněnští žáčci měli stále větší problémy se dostat ke koši soupeře, a když už byla možnost dát koš, střely končily těsně mimo. Naopak útočná fáze prostějovských žáků získala na přesnosti a přidávala jeden koš za druhým. První zápas skončil pro brněnské neslavně 0 : 8.

 

Sestava : Richard Šumpich (15.Daniel Drápal), Jakub Soukop (15.Michal Zlocha), Michaela Navrátilová (15.Kristýna Alscherová), Kristýna Volejníčková (15.Nikol Adámková, 23.Tereza Němečková) - Lubomír Kachyňa (15.Martin Brna), Svyatoslav Pikh (15.Lukáš Bastl), Natálie Teturová (15.Magdaléna Kachyňová, 23.Jana Alscherová), Hana Dozbabová (15.Anna Dozbabová)

 

Brno - Prostějov   1 : 10   (0:5)


Ve druhém zápase zamíchali brněnští trenéři se sestavou, která měla lépe vzdorovat prostějovským útokům a snažit se vstřelit nějaký ten koš. Oba tyto úkoly byly splněny pouze z části. V prvním poločase si brněnští žáci vypracovali několik střeleckých příležitostí, ale žádná střela neskončila tam, kde by si všichni fanoušci na tribuně přáli. V poločase svítilo na světelné tabuli skóre 0:5 pro Prostějov. Do druhého poločasu nastoupila opět jiná sestava, která měla vstřelit alespoň čestný koš. To se nakonec podařilo, když byl při svém střeleckém pokusu faulován Dan Drápal a sám nařízenou penaltu také s přehledem proměnil. Zmírnil tak prohru na konečných 1:10.


Sestava : Richard Šumpich (20.Lubomír Kachyňa), Martin Brna (20.Svyatoslav Pikh), Jana Alscherová (20. Tereza Němečková), Michaela Navrátilová (15.Natálie Teturová, 25.Anna Dozbabová) - Jakub Soukop (20.Daniel Drápal - 1), Michal Zlocha (20.Lukáš Bastl), Hana Dozbabová (15.Nikol Adámková, 25.Magdaléna Kachyňová), Kristýna Volejníčková (20.Kristýna Alscherová)


Po zápasech byl předán pamětní diplom osmi brněnským hráčům, kteří si odbyli svou korfbalovou premiéru.

 

Slovo trenéra: Jakub Máša - "Jsem velice rád, že se nám podařilo zorganizovat toto utkání našich nejmladších hráčů. Tyto děti trénují od podzimu a jejich hráčské umění je teprve na začátku. Každým zápasem budou získávat další zkušenosti, které se jistě projeví na jejich hře v dalších utkáních. Chtěl bych ocenit jejich nasazení, ikdyž proti starším protihráčům to měli často velmi těžké. Na závěr bych chtěl poděkovat nejen hráčům, kteří dělali vše co bylo v jejich silách, ale také rodičům a dalším fanouškům, kteří přišli podpořit korfbalové žactvo."

Autor: jakma
Vydáno: 16.3. 2008 22:12
Přečteno: 1359x
Hodnocení: 2.7 (celkem 493 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.