Brněnští dorostenci si zahrají o zlato

Poslední tajenky před úplným vyvrcholením nejvyšší dorostenecké korfbalové soutěže byly o víkendu rozluštěny. V miniturnaji vyšší nadstavby zvládli rozhodující zápas Brňané, kteří jasně porazili v domácím prostředí Kolín a zajistili si tak finále, ve kterém za tři týdny změří síly s Prostějovem.

Vše se rozhodovalo v posledním zápase. V něm se lidově řečeno „na férovku" utkalo domácí Brno s Kolínem a vítěz měl právo finálového zážitku. Kdo čekal však drama, hrubě se zmýlil. Hráči Korfbal klubu na svého soka vlétli jak uragán, ujali se vedení 7:0 a to s přehledem udržovali až do konce. Závěrečné skóre určujícího duelu znělo 14:9 pro Jihomoravany. „Na ten jediný zápas jsme se dlouho připravovali. Zaměřili jsme se na obranu, která nám minule nešla, a začalo se dařit i v útoku. Jde to ruku v ruce. Zápas byl samozřejmě emotivnější než jindy, každý chtěl do finále. Vše se však odehrálo v rámci mezí, nějaké pošťuchování proběhlo jen před začátkem," povídal brněnský kouč Jan Šedý.

Kolínští tak nezopakovali výhru nad Brnem z minulého miniturnaje a za tři týdny si v domácí hale zahrají jen o bronz. „Na hráče trochu padla psychika a hlavně asi únava. Spousta z nich není úplně v pořádku a v poslední době měli náročný program. Brno mělo víc lidí na střídání a to možná hrálo zásadní roli. Cením si aspoň toho, že jsme to po špatném začátku nezabalili. Škoda, je to o jednom dni, jak kdo zrovna zahraje. Myslím, že finále v našich silách bylo. Boj o bronz určitě není ostuda a doma se o něj porveme," slíbil kolínský trenér Milan Čejka.

Prostějov mohl být v klidu. Finále si zajistil už dřív a v Brně nastoupil s oslabenou sestavou, která prohrála 11:16 s domácím týmem a 18:20 podlehla i Kolínu. „Nikoho jsme nešetřili, chyběli nám ze zdravotních a rodinných důvodů hlavně kluci. Nastoupili jsme s několika žáky, ale když měří 150 centimetrů, tak je to pak na doskoku těžké. Brno mě postupem do finále nepřekvapilo, myslím si, že je lepší než Kolín. To, že nás teď porazilo, nic neznamená. Strach nám nenahnalo," uvedl prostějovský lodivod Martin Uherka, jenž se postaral v duelu s Brnem o rozruch, když si vysloužil žlutou kartu. „Doslova jsem si pro ni došel. Nebyl jsem spokojený s výroky rozhodčího. Dlouho jsem to držel, ale pak už to nešlo. Po zápase jsem si myslel, že jsem udělal dobře, ale o den později už ne. Měl jsem to přejít," popisoval Uherka incident.

Brno, KK U19 : Prostějov, SK RG U19 16:11

Poločas: 7:4. ŽK: M. Uherka (Pro). Nejlepší střelci: Jemelíková Vendula 4, Kovář Filip 3 - Havlová Renata 4, Křížková Pavla 3, Šnajdr Petr 3.

Kolín, VKC U19 : Prostějov, SK RG U19 20:18

Poločas: 12:7. Nejlepší střelci: Literová Anna 6, Paďouk Jan 5, Tlučhoř Tomáš 3 - Havlová Renata 5, Lorencová Nikola 3, Šnajdr Petr 3.

Brno, KK U19 : Kolín, VKC U19 14:9

Poločas: 9:3. Nejlepší střelci: Drábková Dominika 5, Jemelíková Vendula 5, Kovář Filip 2 - Literová Anna 4, Dvořák Filip 2.

Konečná tabulka nadstavby:

1. Prostějov, SK RG U19    6 4 0 2 105:92 8