Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Brněnští korfbalisté dobývali budějovickou tvrz marně

Převzato z webu ČKS. 

Předchozí dva semifinálové zápasy byly vždy plné krásných akcí a ostrých soubojů. Oba soupeři se znají dokonale, vždyť se v semifinále potkávají už čtvrtý rok po sobě. Zatím vždy byl úspěšnější tým z Jižních Čech. To rozhodně chtěli Moravané změnit a mohli se opírat o skvělý druhý poločas předchozího zápasu, kdy zničili úřadující vicemistry 14:7 a vynutili si prodloužení série. 

 
KCC Sokol Č. Budějovice - KK Brno 24:20 (12:11) 
 
Tentokrát se ovšem hrálo v jihočeské metropoli a tohle prostředí náramně domácím vyhovuje, kteří zde letos ani jednou neprohráli. Do haly dorazila i početná skupina fanoušků, kteří svým povzbuzováním přispěli k výborné atmosféře zápasu. Hned úvod utkání byl velice vyrovnaný. Žádný ze soupeřů nechtěl pustit toho druhého do trháku. Domácí se tradičně opírali o mužskou část družstva a na druhé straně to byly příslušnice něžného pohlaví, které svými úspěšnými střelami z velké vzdálenosti byly k nezastavení.
 
Poločasový výsledek 12:11 pro domácí dával tušit, že i druhá půle bude strhující až do konce. Nejdříve se Jihočechům podařilo odskočit na rozdíl dvou košů, ale tenhle náskok byl okamžitě smazán a v 35. minutě zápasu svítil stav na tabuli 14:14. Poté se k výbornému výkonu rozehrály dvě tradiční opory domácím Bláha s Krejčím. Zlepšili úspěšnost svých střel a tím dostali domácí do mírného vedení o 4 koše 11 minut před koncem. Hosté vystřídali do sestavy Skálu a Cholavu, aby podpořili svoje snažení v útoku, ale i s tím si domácí obrana poradila a už nepřipustila dramatickou koncovku. Poslední dvě minuty si Budějovičtí zkušeně pohlídali a mohli tak slavit postup do pátého finále po sobě. Brněnští korfbalisté byli tentokrát vysněnému finále hodně blízko a do souboje o bronz jdou jako jednoznační favorité.
 

 

Střelci České Budějovice: Krejčí - 7, Bláha - 5; Pešák- 4, Klacková - 3, Procházková - 2, Bínová - 1, Hurdálková - 1, , Kracík - 1

Střelci Brno: Jonáková Š.- 4, Bušík - 4; Vávra - 4, Jonáková E. - 3, Šedý - 2(Skála - 0), Fridrichová - 2, Škrobová - 1, Fridrich - 0(Cholava - 0)


Autor: Ondra
Vydáno: 8.4. 2014 23:35
Přečteno: 787x
Hodnocení: 2.6 (celkem 384 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

Finálový den České korfbalové extraligyPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.