Brněnští korfbalisté míří do semifinále extraligy

V sobotu 21. března 2015 v Brně začne play-off České korfbalové extraligy. Korfbal klub Brno, vítěz základní části, se zde utká s týmem Kolína.

Po dominanci brněnského Korfbal klubu Brno v základní části nejvyšší tuzemské korfbalové soutěže začíná boj o titul extraligového mistra České republiky. Na jejím začátku se utká domácí Korfbal klub Brno se čtvrtým celkem základní části Vemlboud klubem Kolín (VKC Kolín).

Semifinálová série se hraje na dvě vítězná utkání. První z nich se uskuteční tuto sobotu 21. března v brněnské hale v Bohunicích (ul. Neužilova) od 16:00. Odveta se odehraje 11. dubna v Kolíně. Pokud po dvou utkáních nebude semifinálová série znát postupujícího, rozhodne o něm třetí zápas, který se odehraje v sobotu 18. dubna v Brně.

Klub z Kolína je historicky nejúspěšnějším českým týmem a držitelem devíti titulů. V loňské sezóně skončil na druhém místě, kdy ve finále podlehl týmu Českých Budějovic. Tímto si zajistil účast na mezinárodním turnaji Europa Shield, kde v únoru letošního roku obsadil čtvrté místo. Stejného umístění dosáhl Korfbal klub Brno na turnaji Mistrů (Europa Cup) 2015.

Korfbal klub Brno se letos utkal s Kolínem čtyřikrát, z toho všechny zápasy skončily pro brněnské vítězstvím (26:13, 30:16, 25:20 a 23:9). Na konci základní části ovšem Kolín dokázal 2x porazit úřadujícího mistra z Českých Budějovic a také kolínského přímého soupeře o poslední místo zaručující play-off Prostějov a nastartoval se pro boje o finále.

Důležitost utkání si uvědomuje i trenér týmu Brna Jakub Máša, který ví, že vítězství v základní části nemusí ve vyřazovacích bojích nic znamenat.: „Ačkoliv jsme letos Kolín dokázali ve všech čtyřech vzájemných zápasech základní části porazit, nelze je podcenit. V play-off se nikdo neptá, jak dopadla základní část, vše začíná od nuly a Kolín má v posledních zápasech vzestupnou formu."

Brněnský klub se bude chtít opírat hlavně o hru dívek, které v tabulce střelkyň obsadily první (Eliška Jonáková - 71košů), druhé (Štěpánka Jonáková - 54košů) a čtvrté (Eva Fridrichová - 38košů) místo. „Když máte v týmu tak spolehlivé střelkyně, tak je potřeba toho naplno využít a hru tomu podřídit. Doufám, že se holkám bude dařit i dále v rozhodujících zápasech sezóny a posunou nás dále za naším snem, historicky prvním titulem pro Brno" hodnotí Máša.

Vrchol sezóny čeká korfbalisty 2. května 2015, kdy je na programu finálový den, který se odehraje v hale v brněnských Bohunicích. Od 14 hodin se o třetí místo utkají poražení semifinalisté. Finálové utkání, ze kterého vzejde mistr České republiky pro rok 2015, je naplánováno o dvě hodiny později - v 16:00.

Za Korfbal klub Brno

Lukáš Pazourek