Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Brněnští vysokoškoláci v Děčíně nezaváhali

Druhou půli korfbalové extraligy zahájili brněnští vysokoškoláci na půdě posledního celku soutěže, Děčína. Ačkoliv opět brněnští necestovali na sever republiky v nejsilnější sestavě, dokázali v souboji s outsiderem dvakrát zvítězit.

 

 

1. utkání
TKC Děčín x VSK VUT Brno16:23 (8:10)
Brno zahájilo utkání ofenzivní hrou s jasnou převahou v útočné fázi, která vyústila v brzké vedení. To postupem času narostlo až na rozdíl 5 bodů. Jenže ve střední části první půle jakoby hosté, ukolébaní snadným vedení, ztratili koncentraci, zahazovali jednu stoprocentní šanci za druhou a po chybách v podkošových situacích dovolili domácím stáhnout až na rozdíl jediného bodu. Ovšem v krizi dokáží brněnští vždy zabrat a ani tentokrát nedovolili nikdy soupeři skóre srovnat. Až do poločasu udržovali mírný náskok a po 30 minutách tak zněl stav utkání 8:10.

 

Do druhé půle hosté mírně obměnili sestavu, získali navrch v podkošových situacích a rázem hru obrátili ve svůj prospěch. Rozdíl ve skóre začal pomalu narůstat a i když Děčín houževnatě odolával a v některých momentech byl brněnským vyrovnaným soupeřem, byla na hřišti přece jen znát taktická a technická vyspělost hostí. Nebýt neproměňovaných šancí, asi by utkání bylo ještě jednoznačnější, i přesto nakonec Děčín podlehl Brnu 16:23.

 


Sestavy a koše:


Děčín: Jungwirth 5, Röhrich D. 1, Bedrníčková 1, Jahodová 0 - Röhrich R. 2, Schwarz 5, Řánková Jana 0, Řánková Jitka 2


Brno: Šedý 3 (35. Horák 1), Máša 1, Koláčná 1 (30. Škrobová 4), Jonáková 2 - Fridrich 2, Cholava 4, Kejdušová 0, Coufalová 5

 

 

2. utkání
TKC Děčín x VSK VUT Brno 15:24 (8:16)
Druhé střetnutí mělo sice odlišný průběh, ale výsledek prakticky totožný. Brno v úvodu sice mělo jasnou útočnou převahu, ale jeho úspěšnost proměňování šancí byla více než mizerná. Proto i přes veškerou snahu byl po úvodní desetiminutovce stav téměř srovnaný. Jenže zbývající dvě třetiny první půle Brno jasně opanovalo, padlo několik dalekonosných střel, útoky byly jednoduché a přímočaré, obrana se dopouštěla méně chyb a to vše vedlo k tomu, že v poločase měli hosté komfortní náskok osmi bodů - 8:16.

 

 

Během druhého poločasu oba týmy prostřídaly několik hráčů a na plynulosti hry se to přece jen projevilo. Brno uspokojené výrazným vedením polevilo v koncentraci na zakončení a opět se vrátil jeho starý nešvar v podobě neproměněných šancí. Hosté sice nevzdávali boj o lepší výsledek, ale na srovnání skóre při nejlepší vůli neměli dostatek sil. Poslední desetiminutovka už se nesla v duchu nepřesností na obou dvou stranách, když hosté dokázali skórovat pouze jedinkrát, Děčínu se to povedlo dvakrát. Brno si tak odvezlo z Děčína i druhé vítězství ve výši 24:15.

 


Sestavy a koše:
Děčín: Jungwirth 3, Kalous 1 (20. Röhrich D. 0), Bedrníčková 2, Jahodová 0 - Röhrich R. 1 (55. Pech 0), Schwarz 3, Řánková Jana 1 (25. Příhonská 1), Řánková Jitka 3


Brno: Horák 0, Máša 4, Škrobová 3, Jonáková 7 - Fridrich 3, Cholava 2 (31. Šedý 1), Kejdušová 1 (40. Koláčná 0), Coufalová 3

 

Autor: Ondra
Vydáno: 10.1. 2009 21:32
Přečteno: 1015x
Hodnocení: 2.7 (celkem 397 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.