Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Brno do Budějovic nedorazilo

První víkend v roce 2008 se měla konat předehrávka 6. kola extraligy mezi Č. Budějovicemi a Brnem. Konat se měla, ale nekonala. Špatná situace na silnicích způsobená ledovkou a mrznoucím deštěm, která trvala po celý víkend, nedovolila brněnským vydat se na cestu a z účasti se omluvili.

 

O osudu utkání nyní rozhodne STK.

 

Z dopisu pro všechny zúčastněné strany :

 

 

Věc:

Vysvětlení neúčasti družstva VSK VUT Brno na 6. kole ČKE v Českých Budějovicích

 

 

Vážení,

 

dovolte mi touto cestou omluvit a vysvětlit neúčast družstva VSK VUT Brno A na 6. kole České korfbalové extraligy, které se mělo odehrát v Českých Budějovicích dne 6.1.2008.

 

Družstvo se utkání nezúčastnilo, protože podmínky počasí nedovolovali bezpečnou cestu autem z Brna do Budějovic. Bohužel pro cestu nebylo možné zvolit jinou formu dopravy (hromadné), protože utkání se mělo hrát v neděli mezi 15-18h a nejbližší spoj, který po 18. hodině mohl být použit na cestu do Brna byl vlak v pondělí ve 4,08 ráno s příjezdem do Brna 8:37h. Proto jsme byli nuceni zvolit jako dopravní prostředek osobní auta.

 

Bohužel dopravní situace se začala komplikovat již v sobotu večer, kdy přišla do celé ČR silná ledovka a mrznoucí mrholení. Toto počasí panovalo v Brně celé dopoledne a bylo nebezpečné vyjíždět. Po celý večer 5.1. a dopoledne 6.1. jsme monitorovali situaci na silnicích na internetu a konzultovali ji telefonicky i s D. Valešem, I. Kracíkem a L. Filipem. Jako dokumentaci stavu silnic v Brně přikládám fotografie a screenshoty stránek Ředitelství silnic a dálnic informující o dopravní situaci v jednotlivých krajích v 10h dopoledne.

 

Družstvo Brna se sešlo v 10.45h k odjezdu, ale po zvážení situace jsme se rozhodli, že by cesta byla příliš nebezpečná a riskovali bychom zdraví a životy hráčů. Silnice sice byly sjízdné, ale pouze s maximální opatrností a cesta by byla velmi riskantní. Podle informací D. Valeše a I. Kracíka byla v té době situace v Jižních Čechách sice již v pořádku, ale situace na dálnici D1na Vysočině a v Jihomoravském kraji byla velmi špatná a neustále se zhoršovala. Padal mrznoucí déšť, který na vozovce přimrzal. Silnice byly sice rozsolené, ale stále velmi kluzké, ve vyšších polohách se ledové kroupy na silnici držely. Proto jsme v 11,10min. rozhodli, že cestovat do Budějovic z důvodu bezpečnosti nebudeme.

 

Fotografií dokládáme, že jsme byli připraveni k cestě v kompletní sestavě, tedy nebyl jiný důvod k neúčasti.

 

Po rozhodnutí jsme všechny strany (družstvo Č. Budějovic, rozhodčího M. Uherku a L. Filipa a D. Valeše za STK) informovali, že se k utkání nedostavíme.

 

Pevně věřím, že pochopíte naše důvody k neúčasti na utkání a rozhodnutí STK v této kauze bude respektovat všechny vstřícné kroky, které jsme při řešení situace učinili. Neúčast nás velmi mrzí, ale cesta by opravdu byla pro všechny účastníky nebezpečná.

 

Jsme samozřejmě připraveni utkání odehrát v náhradním termínu. Prosím tímto družstvo Českých Budějovic k navržení možných vhodných termínů dle dostupnosti hal a dle termínové listiny.

 

Děkuji a přeji hezký den

 

Ondřej Fridrich

sekretář VSK VUT Brno

Autor: jakma
Vydáno: 7.1. 2008 07:00
Přečteno: 1093x
Hodnocení: 2.5 (celkem 325 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.