Europa Shield 2018

Brno drží sérii výher, která trvá už osm zápasů

Vše se vrátilo do normálu. Po minulém prvním zaváhání Náchoda se pořádky nejvyšší dorostenecké korfbalové soutěže v pátém kole vrátily do starých kolejí. Dva dosavadní suveréni - Brno a Náchod ze svých miniturnajů opět vytěžili maximální počet čtyř bodů, Jihomoravané dál drží sérii výher, která trvá už osm zápasů.

O brněnské dominanci ve Znojmě nebylo od počátku pochyb. Korfbal klub si hladce 20:12 poradil s domácím týmem a bez větších obtíží přehrál 24:10 i Prostějov. V poklidných střetnutích se opět dostalo i na širší kádr, který tak mohl nabírat cenné zkušenosti, jež se budou hodit ve vyřazovacích bojích.

Nejnapínavější sobotní duel se tak ve Znojmě odehrál mezi Modrými Slony a Hanáky. Ve vyrovnaném klání většinu času vedl Prostějov a ve vedení 11:9 byl i o poločase. Pak však přišlo domácí vzepjetí, které znamenalo otočení zápasu ve prospěch Znojma na 13:11. Prostějovští hrácči se však poté dali do kupy a utkání dovedli do vítězného konce 17:14.

Martin Uherka (trenér, Prostějov): „Do Znojma jsme cestovali bez čtyř hráčů. Zejména dvojice z nich pro nás znamenalo velké oslabení. Na druhou stranu se však mohli ukázat ostatní. Na Brno jsme neměli, prohra by asi byla menší, kdybychom byli kompletní. Vedle košů absentujících opor nám chyběla i jejich obrana. Se Znojmem jsme se naštěstí ve druhém poločase zkoncentrovali a vyhráli jsme. Znojmo táhne Honza Toufar, který prý jediný pořádně trénuje. Jejich škoda, mají totiž rychlé holky, které však nemají nastříleno a nepadá jim to tam. S dosavadním čtvrtým místem jsem tak napůl spokojený. Máme hodně na čem pracovat, ale to je dobře. Aspoň víme, že můžeme hrát daleko líp. Chci, aby si náš mladý tým vyzkoušel play off (postupují čtyři celky - pozn. autora) a zatím se držíme na postupových příčkách. Když neuděláme hloupé chyby s Novým Lískovcem a Znojmem, tak na nic snad vydržíme."

Modří Sloni YMCA Znojmo U19 : Brno, KK U19  12:20

Poločas: 5:11. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Peter Bušík. Nejlepší střelci: Toufar Jan 4, Minčeff František 2, Vejtasová Ivana 2 - Kovář Filip 5, Literová Anna 4, Čarvašová Veronika 3.

Brno, KK U19 : Prostějov, SK RG U19  24:10

Poločas: 13:6. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Peter Bušík. Nejlepší střelci: Kovář Filip 6, Literová Anna 5, Jemelíková Vendula 3, Lorenz Adam 3 - Bartoš John 2, Burešová Barbora 2, Lorencová Nikola 2, Valenta Josef 2.

Tabulka po 5. kole:

1.     Brno, KK U19                            8        8        0        0       135:79         16

2.     SK Plhov Náchod U19                 8        7        1        0       157:101       15

3.     Šenov, KC - ZŠ U19                  10       4        1        5       158:158         9

4.     Prostějov, SK RG U19                10       3        1        6       125:158         7

5.     Brno, KK Nový Lískovec U19        8        2        0        6       81:110          4

6.     Modří Sloni YMCA Znojmo U19    10       1        1        8       124:174         3

Autor: Admin
Vydáno: 20.12. 2017 08:02
Hodnocení: 2 (celkem 14 hlasů)