Europa Shield 2018

Brno i České Budějovice braly dvě výhry

První odvety v sezoně skončily tak, jako úvodní zápasy, ve kterých se dařilo favoritům. Ve čtvrtém kole České korfbalové extraligy si dvě výhry připsalo Brno, které dvakrát přehrálo Znojmo, a České Budějovice, jež si doma poradily v obou kláních s Prostějovem. Vedoucí dvojice se tak v tabulce opět o něco vzdálila svým pronásledovatelům.

Dva vyrovnané duely, které pokaždé skončily výhrou favorita. Domácí Znojmo nestačilo na brněnský Korfbal klub 14:18 a 16:19 a nenavázalo tak na jednu výhru z minulého kola proti Českým Budějovicím. Modří Sloni stáli blízko bodů zejména ve druhém utkání, kdy v poločase vedli a ztratili ho až v poslední čtvrtině. „Brněnské holky nám začaly utíkat na donášky a my nedali hrozně moc jasných šancí. Druhý zápas byl však dost vyrovnaný," líčila znojemská korfbalistka Gabriela Filipovszká.

Její tým tak třetí triumf v sezoně nepřidal a po osmi duelech patří Znojmu třetí příčka v tabulce. „Většinou jsme zápasy ztratili o pár košů, stačilo několik maličkostí v pravý moment a mohli jsme vyhrát my. Bohužel v našem případě jde o trénink, kterého potřebujeme víc. Kompletní se kvůli škole a dalším věcem scházíme jen v pátek a to je málo. Třeba nyní nám pomohly nějaké signály, které však nemůžeme moc nacvičovat," posteskla si Filipovszká.

Brňané v sobotu postrádali dvě opory z mužských řad Jana Šedého a Ivana Vávru, s jejich absencí se však s malými obtížemi nakonec vyrovnali a do tabulky si připsali další čtyři body. „Obtížné zápasy, ve kterých jsme měli obavy o výsledek. Trochu jsme se v jedné čtyřce prali se střelbou, ve vyrovnaném druhém klání nám to tam však v důležitých momentech po pěkných akcích spadlo a skóre se převážilo na naši stranu. Kdyby to padlo soupeři, mohlo to být úplně jinak," shrnul dvojzápas brněnský korfbalista Ondřej Fridrich

Modří Sloni YMCA Znojmo : Brno, KK 14:18

Poločas: 6:12. Rozhodčí: Martin Uherka, Jakub Pernica. Nejlepší střelci: Podzemský Jiří 6, Žák Ivan 4 - Fridrich Ondřej 4, Ziegler Jiří 4, Bušík Peter 3.

Modří Sloni YMCA Znojmo : Brno, KK 16:19

Poločas: 9:8. Rozhodčí: Jakub Pernica, Martin Uherka. Nejlepší střelci: Podzemský Jiří 6, Žák Ivan 3, Mostbeková Monika 2, Nguyen Patrik 2.

Tabulka po 4. kole:

1. Brno, KK                                  8 7 1 0 146:109 15