Brno nezvládlo semifinále, postupuje Kolín

Brněnský extraligový tým si nezopakuje loňské finále. V domácím prostředí nezvládl klíčové semifinále proti Kolínu a prohrál 13:17.

Úvod utkání se lépe povedl hostům z Kolína, když ze dvou útoků dvakrát skórovali. Brno působilo nervózním dojmem, řada míčů mu vypadávala z rukou, jejich útoky byly krátké. Hosté se naopak prezentovali klidnou uspořádanou hrou bez chyb. Brněnští se ale přece jen zvedli, zlepšili pohyb a ve druhé desetiminutovce otočili skóre na 5:3 a zdálo se že mají navrch. Jenže pak se útok zadrhl a soupeř do poločasu srovnal krok na 5:5.

Začátek druhé půle ale opět patřil Kolínu, který začal odskakovat, zejména díky skvělému zakončení mužské části družstva. Brno se v útoku trápilo, nedokázalo se prosadit svojí hrou založenou na kvalitní hře čtveřice dívek. Zápas se mohl zdramatizovat, když Brno srovnalo na 7:7. Jenže pak opět zaúřadoval Kolín a zatímco Brno své sporadické šance zahazovalo, Kolín, který působil kompaktněji, každou chybu obrany Brna trestal košem. Deset minut před koncem byl už stav 14:9 ve prospěch hostů a Brno začalo v obraně riskovat. Toho Kolín využil a zvýšil na 17:11. Ani dva koše v poslední minutě už neodvrátily celkovou porážku Brna 13:17.

Prohra je pro brněnské vysokoškoláky o to krutější, že celou sezónu předváděli dobrý korfbal a postup do finále se zdál na dosah. Mnozí je dokonce tipovali na možného vítěze ligy. Bohužel svůj mečbol neproměnili, a tak jim zbývá za měsíc se "jen" zkusit porvat o bronzové medaile.

Sestava a koše : Ježek 2, Cholava 3 (37. Máša 0), Fridrich 3, Vávra 1 - Škrobová 0, Coufalová 3, Jonáková E. 1, Jonáková Š. 0

Autor: Ondra
Vydáno: 19.4. 2008 13:36
Přečteno: 1309x
Hodnocení: 2.8 (celkem 438 hlasů)